Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: امروز تمام دنیا به کشورداری مقام معظم رهبری اعتراف می کنند و رهبری داهیانه ایشان سبب اقتدار نظام اسلامی شده است.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با کارکنان نیروی دریایی منطقه چهارم امام (رضا) و آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا با تسلیت ایام سوگواری اهل بیت (ع) اظهار کرد: اربعین امام حسین (ع) در طول تاریخ دنیا را به طرف اهداف قیام کربلا هدایت کرده و اکنون حدود 20 میلیون نفر از نقاط مختلف دنیا برای شرکت در این مراسم در حال راهپیمایی هستند.

وی به افراد کارآمد برای حفاظت از آب، خاک و حکومت ها در دنیا اشاره کرد و افزود: کشورها برای حراست از منافع خود نیاز به نیروهای رزمنده در عرصه های دریایی، هوایی و زمینی دارند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بسیاری از کشورها به ابزار کلاسیک خود در دنیای امروز افتخار می کنند، تصریح کرد: اسلام به فعالیت های علمی و ساخت تجهیزات کلاسیک توجه دارد.

قربانی استفاده از علوم به روز برای پیشرفت در جهاد و مبارزه را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: ساخت تجهیزات پیشرفته در نظام اسلامی دشمنان را به وحشت انداخته است.

وی تجهیز به سلاح روز را دستور قرآن عنوان کرد و گفت: ابزاری که برای مقابله با دشمن نیاز است باید برحسب شرایط زمان فراهم شود و ملت ایران در مدت 36 سال گذشته با توجه به اعمال تحریم ها توانسته موفقیت های بسیاری در تولید تجهیزات نظامی کسب کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به سخن دشمنان مبنی براینکه «تمام گزینه ها روی میز است»، خاطرنشان کرد: دشمن توان مقابله با نظام اسلامی را ندارد زیرا هر کدام از رزمندگان ما مبتکر هستند و می توانند کارهایی انجام دهند که دشمن هرگز فکر آن را نمی کند.

قربانی بر سرلوحه قرار دادن علم در نیروهای مسلح تاکید کرد و یادآور شد: اگر با کاروان علم پیشگام باشیم دشمن در مقابل ما زانو می زند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایمان عنصر موثر در ارتقای توان رزمندگان است، اظهار کرد: رزمندگان بسیجی ما اکنون به کشورهای مختلف ایده می دهند و مردم منطقه را برای مبارزه با دشمن هدایت می کنند.

وی وجود ایمان را سبب هراس دشمنان از رزمندگان اسلام ذکر کرد و افزود: آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها به دلیل وجود ایمان در رزمندگان ما جرأت لشکرکشی به ایران اسلامی را ندارند.

قربانی با اشاره به جانفشانی رزمندگان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: رزمندگان با فداکاری دشمن را زمین گیر کردند و صدام را به زباله دان تاریخ انداختند.

امام جمعه رشت، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در دنیا اسوه خواند و بیان کرد: امروز نیروهای دیگر کشورها از رزمندگان ما الگو می گیرند.

وی وجود پیشوای عادل، امام حاضر در صحنه و رهبری آگاه و دلسوز در موفقیت نیروها را موثر ذکر کرد و گفت: امروز تمام دنیا به کشورداری مقام معظم رهبری اعتراف می کنند و رهبری داهیانه ایشان سبب اقتدار نظام اسلامی شده است.

قربانی به ملاقات دو ساعته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در بدو ورود به ایران با مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: امروز سخنرانی های مقام معظم رهبری سیاست های سیاستمداران دنیا را تغییر می دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بالاتر از امام علی (ع) نیست، تصریح کرد: امام علی (ع) مردمی مانند ملت ما نداشت و مردم ایران با رشد فرهنگی، تبعیت از ولایت فقیه و ایمان به امام (ره) و مقام معظم رهبری سخنان ولی فقیه را مانند فرمان خدا پذیرفتند.

وی متذکر شد: استعدادهایی که در ملت ایران و بسیجیان ما وجود دارد می تواند دنیا را تسخیر کند و به جایی می رسند که دست خدا می شوند.

در ابتدای این دیدار فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی گفت: نیروی دریایی بر مبنای فرهنگ بسیجی و در قالب مکتب عاشورایی، ماموریت خود را مشخص کرده و با تبعیت از فرمانده معظم کل قوا ، وظایفش را انجام می دهد.

امیر دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد با بیان اینکه منطقه چهارم نداجا در همین راستا در حال انجام ماموریت هایش است، از الحاق داک دو هزار تنی به شناورهای این منطقه در آینده نزدیک خبر داد.

وی افزود: این شناور در افزایش توان رزمی و انجام تعمیرات کشتی ها می تواند بسیار موثر و مفید باشد. فرمانده ناوگان شمال همچنین از برگزاری یادواره شهدای انزلی طی روزهای آینده خبر داد و با اشاره به دیدار روز گذشته جمعی از کارکنان نداجا با رهبر معظم انقلاب گفت: معظم له از نیروی دریایی ابراز رضایت کردند و فرمودند نیروی دریایی پیشرفت های زیادی داشته اما تا جایگاه مورد انتظار، بسیار فاصله داریم و آهنگ پیشرفت باید سریع تر باشد.

مقر اصلی ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرانزلی واقع است. هم اکنون مرکز آموزش تخصص های دریایی در رشت، مرکز آموزش تفنگداران دریایی در منجیل و منطقه چهارم دریایی در بندرانزلی، کار آموزش و حفظ و صیانت دریایی و نگهبانی از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر را به عهده دارند.

گفتنی قبل از دیدار امیر دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد ، فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به اتفاق هیئت همراه در یک دیداری صمیمی با نماینده ولی فقیه در گیلان از سوی امیر سرلشکر عطاءالله صالحی، فرمانده کل ارتش کتابی جهت بررسی تقدیم نماینده ولی فقیه در گیلان نمود در مقابل حضرت آیت الله قربانی آخرین اثر خود به نام «قران و پژوهشی نو در علوم قرآنی » بعنوان هدیه برای امیر سرلشکر ارسال کرد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان