Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان امروز(9 آذر) در نشست هماهنگی جشنواره اقتصاد و فرهنگ شهرستان رشت که در مجتمع خاتم الانبیاء(صلی الله علیه و آله ) رشت برگزار شد گفت: هر برنامه ایی که اجرا می شود نیازمند آسیب شناسی است که برای پیشبرد امور و برگزاری بهتر برنامه ها بسیار مفید است.

وی با بیان اینکه مدیریت بر فرهنگ معنا ندارد افزود: اهالی فرهنگ و هنر باید این عرصه را مدیریت کرده و خود را نشان دهند.

فاضلی برگزاری جشنواره اقتصاد فرهنگ و هنر شهرستان رشت را فرصتی برای بروز و ظهور هنرمندان شهر دانست و اذعان کرد: رشت همیشه در تاریخ به اولین ها مشهور بوده اما امروز چنین نیست و ناگزیریم بر بودن هایمان تاکید کنیم و باید برای نشان دادن خود تلاشمان را بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه رویدادها و تولیدات فرهنگی موجب هویت بخشیدن به شهر می شود افزود: وقتی ذهنیتی تبدیل به فرهنگ شود ارزش دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: باید فرهنگ را به لایه های زندگی افراد ببریم در این موقع است که هنر کردیم و این دارای ارزش است.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر اقدامات خوبی در عرصه فرهنگ و هنر استان انجام شده است افزود: برگزاری هفته فرهنگ و هنر رشت، همایش تجلیل از چاپخانه ها، نمایشگاه بزرگ کتاب، جشنواره کاسپین، سینما تجربه از جمله این اقدامات است.

سهمی از اعتبارات برای صنعت چاپ در نظر گرفته شود

در ادامه حمید بلوری، مدیرعامل تعاونی ناشران استان با بیان اینکه صنعت نشر استان از بخش هایی است که می تواند در سطح ملی مطرح شود افزود: در مجموع اقتصاد نشر در کشور ضعیف است و باید انگیزه لازم ایجاد تا این صنعت جایگاه خود را در کشور بیابد.

وی با اشاره به عدم حمایت از ناشران تصریح کرد: بیش از 10 سال است که یک ریال نقدینگی به این حوزه در استان تزریق نشده است و توان ناشران ضعیف شده است.

بلوری تاکید کرد: باید سهمی از اعتبارات برای صنعت چاپ حداقل برای کسانی که در این صنعت حرفه ایی کار می کنند در نظر گرفته شود.

ظرفیت رسانه ایی گیلان به مردم شناسانده شود

حسین داداشی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان نیز در ادامه خواستار برگزاری جلسات نقد با حضور مدیران استان در حاشیه برگزاری این جشنواره شد.

وی افزود: گیلان در کشور دارای رتبه بالایی در داشتن مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری است که باید این ظرفیت به آحاد مردم شناسانده شود.

داداشی پیشنهاد داد: چنین جشنواره هایی در فصول گردشگری برگزار شود تا موجب آشنایی گردشگران با ظرفیت های استان شود./ منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان