Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : جبار کوچکی نژاد گفت : پیاده راه سازی در مرکز رشت مشکلی برای شهر رشت پیش آورده و در حقیقت مرکز اقتصاد استان را تعطیل کرد در حالیکه کاروان هزار کامیونی گیلان را همین بازار در کشور مطرح کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه مجمع نمایندگان در بیت نماینده ولی فقیه با بیان این مطلب افزود : من این مطلب را در حضور آقای استاندار هم عرض کردم با توجه به بسیاری از ایثارگری هایی که همین بازار داشته حق این نیست امروز بازار مورد بی مهری قرار گیرد ئ در حقش ظلم شود .

وی افزود : آقای استاندار هم دستور داد همین هفته مسئولان با حضور شهردار یک جلسه فنی تشکیل دهند و این مشکل را به یک شکل اساسی حل نمایند .

کوچکی نژاد ادامه داد : حضرت آیت الله ! دوستان کشورهای اروپایی را دیدند ؛ در هیچ جای دنیا دیده نشده که مرکزیت شهر را بصورت پارک درآورند ، عموما سنگ فرش می کنند و از ورود ماشین های شخصی جلوگیری می کنند ولی وسایط نقلیه عمومی تردد می کنند .

وی گفت : علاوه بر بستن ورودی های منتهی به شهرداری اخیرا هم شریعتی را از زرجوب به شهرداری بستند و مشکیل را مضاعف کردند .

وی همچنین گفت : وقتی علم الهدی را بستند اشکالی نداشت زیرا در اطرف سبزه میدان خیابان های قابل تردد و دور زدن شهر وجود داشت ولی اگر اینها بخواهند خیابان های : امام ، سعدی و شریعتی را هم ببندند مرکز شهر تقریبا بصورت پارک درخواهد آمد و این محدوده تبدیل اغذیه فروشی خواهد شد در حالیکه بازار رشت که محل اقتصاد این استان است در مرکز شهر قرار دارد .

کوچکی نژاد گفت : در همین تهران ما هم بخشی از باب همایون را بستند ولی در سایر بخش ها تردد ادامه دارد نه اینکه بیایند همه خیابان های منتهی به میدان انقلاب را ببندند و همه خیابان ها را به بن بست تبدیل نمایند .

وی گفت : مرکز شهر رشت را در شرایطی شخم زدند : که هیچ زیر ساختی را آماده نکردند ، نه پارکینگ آماده کردند ، نه خیابان های جانبی را باز کردند در نتیجه کل شهر حتی کمربندی ها قفل شد و مردم در یک وضعیت اسفناکی بسر می برند .

نماینده مردم رشت در مجلس گفت : بعد از اینکه شهردار شهر را شخم زد استاندار دستور داد یک جلسه فنی تشکیل داده شود و در مورد این معضل یک تصمیمگیری اساسی گرفته شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان