Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مراسم اربعین حضرت اباعبدالله الحسین با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و اجتماع عظیم آذری های مقیم رشت در محل مصلی به شکل با شکوهی برگزار شد .

شاعر و مداحان اهل بیت در آغاز مراسم اقدام به شعر خوانی و نوحه سرائی کردند که با همسرائی آذری فضای روحانی خاصی در مصلی ایجاد کرد .

سپس نماینده ولی فقیه در گیلان طی سخنانی زیارت اربعین امام حسین (ع) را نشانه ایمان دانست و گفت: حرکت میلیونی زائران اربعین حسینی (ع) در دنیا بی نظیر است.

آیت الله زین العابدین قربانی گفت : مردم گیلان در ولایتمداری و آذری ها در عزاداری حضرت اباعبدالله نمونه هستند و می خواهند ارادت خود را به امام حسین (ع) ابراز کنند.

وی ائمه (ع) را سرمایه بزرگی برای مسلمانان دانست و افزود: کسانی که عمل صالح انجام دادند خداوند محبت آنها را در دل مردم می اندازد و مردم به آنها عشق می ورزند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در مراسم ارتحال امام (ره) 10 میلیون نفر شرکت کردند که در تاریخ چنین تشییع جنازه ای سراغ نداریم، گفت: امام (ره) خود را وقف اسلام و دین قرآن کرده بود.

وی حرکت امام (ره) را برای رضای خدا دانست و تصریح کرد: کسی که عمل صالح داشته باشد خداوند محبت او را در دل های مردم جا می دهد که نمونه آن سالک الی الله ، آیت الله بهجت بود بهنگام حرکت مردم پشت سر او حرکت می کردند زیرا انسانی دین باور بود.

قربانی ادامه داد: دل باختگان امام حسین (ع) هر سال در اربعین به طرف مرقد مطهر امام حسین (ع) حرکت می کنند زیرا خداوند عشق به امام حسین (ع) را در دل مردم قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه 22 میلیون نفر جمعیت مسیر 100 کیلومتری برای رسیدن به مرقد امام حسین (ع) را در حال پیاده روی هستند، افزود: این حرکت در دنیا بی نظیر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه ذلت پذیری از امام حسین (ع) دور است، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در دامن فاطمه (س) پرورش یافته است.

وی گفت: امام حسین (ع) برای خدا، آزادی، عدالت و حفظ اصول انسانیت تمام هستی خود را خالصانه فدا و با علم به شهادت به طرف کربلا حرکت کرد.

آیت الله قربانی سخنرانی های حضرت زینب (س) در کوفه و شام را روشنگر خواند و یادآور شد: انتصاب یزید ظالمانه بود و روشنگری حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) افکار مردم را آگاه کرد و تبلیغات یزید علیه امام حسین (ع) با روشنگری حضرت زینب (س) خنثی شد.

در پایان سخنرانی نماینده ولی فقیه در گیلان آذری ها به سینه زنی پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان