Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمدرضا پارسی، مدیرکل بهزیستی گیلان به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ آذر، روز جهانی معلولان گفت: در مجموع ۳۶ هزارو 867 نفر معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان قرار دارند.

 وی با بیان اینکه در مجموع11 هزار نفر مستمری بگیر هستند تصریح کرد: این افراد بر اساس بعد خانوار و شدت معلولیت بین 53 هزار تا یکصد هزار تومان مستمری می گیرند.

پارسی با اشاره به لایحه  حمایت از معلولان در کشورمان اذعان کرد: همه دولت ها کنوانسیون حمایت از معلولان را پذیرفتند و در ایران نیز لایحه حمایت از معلولان در مجلس در حال بررسی است.

 وی اضافه کرد: باید شرایطی فراهم کنیم که فرد معلول به علت معلولیتش از حقوق طبیعی محروم نشود.

مدیرکل بهزیستی گیلان تصریح کرد: باید زمینه اعتلای فرهنگ جامعه و پذیرش افراد بالا باشد، هرچفدر این افراد در جامعه بیشتر ظاهر شوند از لحاظ روانی تقویت و اعتماد به نفسشان افزایش می یابد.

وی اشتغالزایی برای معلولان را از دیگر وظایف بهزیستی عنوان کرد و افزود: کارفرمایانی که از معلولان استفاده کنند، می توانند از وام 15 میلیونی با سود چهار درصد بهره گیرند، همچنین بهزیستی حق بیمه سهم کارفرما را پرداخت می کند.

وی تاکید کرد: بهزیستی در ازای به کارگیری هر فرد معلول توسط کارفرما مبلغی بین 10 تا 40 درصد از حداقل دستمزد را به عنوان جبران کارآیی به کارفرمایان پرداخت می کند که ویژه معلولین است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان