Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر شهرک صنعتی آستارا از بیکاری 80 صنعتگر در این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات متعدد، چرخ صنعت در شهرک صنعتی آستارا نمی چرخد.

سعید علی الموسوی امروز طی یک گفت وگو ی اختصاصی در آستارا با بیان اینکه در صورت عدم توجه جدی مسئولان، شهرک صنعتی این شهرستان با مشکل جدی مواجه می شود، اظهار کرد: بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات ریالی به فعالان صنعتی این شهرک انتظار دریافت سود بسیار بالایی را دارند که همین امر سبب دلسرد شدن سرمایه گذاران شده است.

وی با اشاره به اینکه امور مالیاتی نیز بدون توجه به مشکلات و نیازهای فعالان صنعتی شهرک مذکور، مالیات دور از انتظاری را طلب می کنند، افزود: نبود راه دسترسی مناسب به شهرک، دریافت نکردن تسهیلات بانکی و ارائه تسهیلات با سود بسیار بالا از جمله مشکلات جدی شهرک صنعتی آستارا است.

مدیر شهرک صنعتی آستارا گفت: نبود آب شرب بهداشتی، بدهی معوقه، کاهش فروش محصولات و کاهش عرضه فعالان صنعتی این شهرک زنگ خطری برای مسئولان است.

وی با بیان اینکه اکنون در شهرک صنعتی آستارا زمینی برای ارائه به متقاضیان و سرمایه گذاران وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به این مشکلات باز پس گیری زمین های صنعتی راکد و غیرفعال مستقر در شهرک ها با هماهنگی با مراجع قضایی یکی از اولویت های شرکت شهرک های صنعتی است.

علی الموسوی با تاکید بر اینکه به دلیل مشکلات زیاد در این شهرک بسیاری از جوانان بیکار شده اند، خاطرنشان کرد: در مجموع 36 واحد صنعتی در شهرک صنعتی آستارا داریم که از این تعداد، 11 واحد فعال، 12 واحد در حال ساخت وساز و بقیه نیز با توجه به پیشرفت فیزیکی بسیار بالا به دلیل عدم دریافت تسهیلات بانکی، راکد هستند.

وی با تصریح بر اینکه اکنون در واحدهای فعال شهرک صنعتی آستارا 51 نفر مشغول به کار هستند افزود: با توجه به مشکلات موجود در این شهرک از سال 92 تاکنون بالغ بر 80 نفر بیکار شده اند که جای تأسف و تأثر دارد.

به گفته مدیر شهرک صنعتی آستارا، بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل نبود راه ارتباطی مناسب و مشکلات موجود رغبتی برای سرمایه گذاری در این شهرک ندارند.

وی افزود: اگر مسئولان عالی استانی و شهرستانی نسبت به مشکلات شهرک صنعتی آستارا بی تفاوت باشند و یا مشکلات شهرستان آستارا در اولویت برطرف شدن قرار نگیرد به طور یقین واحدهای فعال شهرک صنعتی آستارا نیز تعطیل می شوند.

علی الموسوی با اشاره به اینکه بارندگی های شدید در ماه گذشته که منجر به رانش جاده ارتباطی به این شهرک شده است، بر لزوم برطرف شدن هر چه سریع تر این جاده ارتباطی تأکید کرد.

شهرک صنعتی آستارا اکنون در زمینی به مساحت 200 هزار متر مربع در دهستان ویرمونی قرار دارد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان