Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مرکز توسعه نوغانداری از ایجاد زنجیره ارزش صنعت ابریشم به منظور احیای نوغانداری و پرورش کرم ابریشم در کشور خبر داد.

علی اصغر داداش پور بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از باغ های توت این شهرستان با اشاره به جایگاه نوغانداری در سبد زندگی کشاورزان اظهار کرد: درآمد نوغانداری می تواند بخشی از نیاز کشاورزان را تأمین کند.

وی به برنامه ریزی دولت برای احیای صنعت نوغانداری در کشور اشاره کرد و افزود: سال 93 مرکز توسعه نوغانداری با نگاه توسعه ای به صنعت ابریشم در کشور راه اندازی شده است.

داداش پور با تأکید بر حفظ موجود جامعه نوغانداری در کشور، بیان کرد: امسال در 16 استان پرورش کرم ابریشم داشتیم.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری خواستار احیای فرهنگ باستانی نوغانداری در کشور شد و تصریح کرد: نوغانداری یکی از مشاغلی است که ریشه در فرهنگ کهن ملت ما دارد.

وی تولید بیش از نیمی از پیله ابریشم در کشور را مربوط به گیلان ذکر کرد و گفت: امیدواریم برنامه ریزی دولت برای احیای صنعت نوغانداری با همراهی خوب نوغانداران تحقق پیدا کند.

داداش پور با اشاره به افول نوغانداری در کشور در سال های گذشته، خاطرنشان کرد: فرصت های از دست رفته ای برای جامعه نوغانداری ایجاد شده اما نگاه ما مثبت است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری متذکر شد: نیاز ما به ابریشم کم نشده و جامعه همچنان نیازمند در اختیار داشتن ابریشم به عنوان ماده اولیه برای تولید محصولات خوب است.

وی به سهم صنعت ابریشم در مبادلات اقتصادی اشاره کرد و یادآور شد: مبادلات اقتصادی ابریشم می تواند منشأ درآمد برای اقشار مختلف جامعه شود.

داداش پور از ایجاد زنجیره ارزش صنعت ابریشم به منظور احیای نوغانداری و پرورش کرم ابریشم در کشور خبر داد و اظهار کرد: نوغانداری می تواند یکی از مشاغل احیایی مورد نظر مسئولان باشد.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری با بیان اینکه وضعیت موجود نوغانداری در این مرکز احصا شده است، تصریح کرد: برنامه ریزی به منظور احیای پرورش کرم ابریشم در استان های مختلف انجام شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان