Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تلاش هوشمندانه، آگاهانه و وجود هماهنگی و فضای همدلی و همکاری فراهم شده در استان را موجب تحولات ایجاد شده در استان دانست و افزود : از فضای عقب ماندگی های استان در حال خارج شدن هستیم

وی با اشاره به محدودیت های کشوری در بکارگیری نیروهای پیش دبستانی بر ضرورت اولویت قرار گرفتن این افراد در جذب نیروها ی آموزش و پرورش تأکید کرد و افزود : باتوجه به فضای خالی که در طی سال های آتی در پی بازنشسته شدن نیروهای آموزش و پرورش ایجاد خواهد شد این افراد باید در اولویت جذب قرار گیرند و نباید احساس شود که بخشی جامانده اند.

وی کسب رتبه ششم کشوری توسط استان در بخش تحویل پروژه کلاس های درس را از جمله اقدامات مثبت در بحث آموزش و پرورش برشمرد و افزود  : این در حالی است که گیلان در سال 92 جز 5 استان آخر کشور بود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد :آمار و ارقام موجود در سازمان آموزش پرورش نشان دهنده تلاش بی وقفه مسئولان این سازمان در راستای بهبود وضعیت دانش آموزان استان گیلان است.

دکتر نجفی تلاش هوشمندانه، آگاهانه و وجود هماهنگی و فضای همدلی و همکاری فراهم شده در استان را موجب تحولات ایجاد شده در استان دانست و افزود : باعنایت خداوند امروز از فضای عقب ماندگی های استان در حال خارج شدن هستیم.

وی افزود : باید تلاش کنیم که این برتری هایی که در بخش های مختلف استان ایجاد گردیده را حفظ کنیم.

دکتر نجفی بر ضرورت استاندارد سازی سیستم گرمایشی تمامی مدارس استان تا پایان سال 95 تاکید کرد واظهار داشت : باتوجه به قرار گرفتن در فصل سرما باید مدیران بخش های مختلف علی الخصوص بخش های بحران حضور قوی داشته باشند.

وی  همچنین با بیان اینکه باید از فضای معنویت و تربیت قرآن بیشتر بهر ه گیریم افزود : نگاه قرآنی و اهل بیت موجب خواهد شد تا کارهاراحت تر پیش رود.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت فراهم کردن زمینه مناسب برای دانش آموزان روستاهای صعب العبور تأکید کرد و افزود : با توجه با تعداد کم روستاهای صعب العبور  باید با همکاری دهیاری ها با جابجایی و حمل و نقل این دانش آموزان زمینه تحصیل هر چه بهتر آنها را فراهم کنیم.

دکتر نجفی تاکید کرد :دارا بودن نگاه پژوهشی و ابتکاری در تمام نهادها به ویژه نهاد آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش، موجب ارائه ابتکار و اختراع در مدل های مختلف دانش آموزی است و تقدیر از دانش آموزانی که پژوهش های برتر داشته اند، موجب ترغیب سایردانش آموزان جهت کسب اطلاعات از طریق مطالعه و پژوهش خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو اظهار کرد: روز دانشجو پاسداشت آرمان خواهی، استقلال طلبی و مبارزه با تحجر و استکبار را گرامی می داریم.

وی روز دانشجو را در راستای آرمان ها و استقلال طلبی دانشجویان عنوان کرد و افزود: حس استقلال طلبی و مهرورزی دانشجویان بر محور عدالت طلبی و ارزش های انسانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان