Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان از افتتاح 15 مدرسه هم زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی امسال در استان خبر داد.

علی اوسط اکبری مقدم ظهر امروز در جلسه آموزش و پرورش گیلان با اشاره به افزایش اعتبارات استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در سال 93 گفت: سال گذشته اعتبارات استانی سازمان مذکور صددرصد افزایش پیدا کرده و اعتبارات ملی متأثر از این موضوع دو برابر افزایش داشته است.

وی به جایگاه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در آخرین ارزیابی کشوری اشاره کرد و افزود: سازمان مذکور از جایگاه آخر کشوری به جایگاه ششم ارتقاء پیدا کرده است.

مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه اعتبارات استانی این سازمان تاکنون معادل اعتبارات سال گذشته اختصاص پیدا کرده است، تصریح کرد: امسال با پیگیری های انجام شده، اعتبارات ملی سازمان مذکور 30 درصد افزایش داشته است.

اکبری مقدم از کسب رتبه چهارم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در جذب اعتبارات ملی پس از استان های تهران، خوزستان و خراسان رضوی خبر داد و تصریح کرد: گیلان در استانداردسازی وسایل گرمایشی مدارس رتبه ششم کشوری را کسب کرده است.

وی به بهره برداری از 49 پروژه آموزشی در قالب 273 کلاس درس در مهرماه جاری در گیلان اشاره کرد و گفت: دهه فجر امسال 15 پروژه مدرسه آماده بهره برداری می شود.

مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به جایگاه استان در بحث خیران مدرسه ساز خاطرنشان کرد: جایگاه گیلان از ردیف 27 به رتبه ششم کشوری ارتقاء پیدا کرده است و در تمام شاخص ها توانستیم رتبه عالی را به خود اختصاص دهیم.

اکبری مقدم میانگین اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در کشور را 18 میلیارد تومان ذکر کرد و یادآور شد: اعتبارات تخریب و نوسازی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان معادل دو برابر متوسط اعتبارات کشوری است.

وی با بیان اینکه در پروژه های استانداردسازی مدارس هنوز با کاستی هایی در استان مواجه هستیم، اظهار کرد: در مدت دو دهه گذشته استانداردسازی های انجام شده است، اما امروز کارآیی لازم را به دلیل سختی موجود در آب شهر رشت و رطوبت بالای استان ندارد و لوله های فلزی دچار خردگی شده و نیاز به استانداردسازی سیستم های گرمایشی داریم.

*وجود 1800 بخاری نفتی در مدارس گیلان

مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان به وجود یک هزار و 800 بخاری نفتی در کلاس های درس استان اشاره کرد و افزود: یک هزار و 260 کلاس درس در گیلان با بخاری های گازی گرم می شود.

اکبری مقدم از اجرای 250 پروژه استانداردسازی سیستم گرمایشی در قالب یک هزار و 800 کلاس درس در مدارس گیلان در سال 94 خبر داد و تصریح کرد: تاکنون بیش از 50 درصد از سیستم گرمایشی به بهره برداری رسیده است و کلاس های باقیمانده تا پایان سال مالی جاری به اتمام می رسد.

وی با اشاره به استانداردسازی سیستم گرمایشی تمام مدارس تا نیمه نخست سال 96 در گیلان خاطرنشان کرد: بخاری های نفتی و گازی از مدارس استان حذف می شود.

مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان بر ارتقای کمی و کیفی مدارس استان تاکید کرد و گفت: از سال 93 بازنگری در نقشه مدارس گیلان آغاز شده است و ارتقای بهره وری را پیگیری می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان