Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان از اختصاص 75 میلیارد تومان اعتبار از محل فروش اوراق مشارکت، منابع عمومی و سفر رئیس جمهور به استان برای احداث سد پلرود خبر داد.

مجید نیکخوی با اشاره به دو سد در حال بهره برداری در گیلان اظهار کرد: سدهای مخزنی سفیدرود و آیت الله بهجت در استان در حال بهره برداری هستند.

وی از احداث چهار سد مخزنی در گیلان خبر داد و افزود: سدهای «شفارود»، «پلرود»، «لاسک» و «دیورش» در حال احداث است.

سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه سد «شفارود» با روش جدید فاینانس خارجی برای تامین منابع مالی از طریق ماده 62 قانون محاسبات عمومی برخورد است، تصریح کرد: گیلان در استفاده از روش های جدید سرمایه گذاری در سدها از استان های پیشرو در کشور محسوب می شود.

نیکخوی تامین منابع مالی سد «لاسک» را از طریق ماده 56 فاینانس داخلی خواند و بیان کرد: منابع مالی احداث سد «دیورش» از محل سفر رئیس جمهور به گیلان تامین شده است.

وی به احداث سد «پلرود» از محل منابع عمومی اشاره کرد و گفت: سد مذکور دارای 37 درصد پیشرفت فیزیکی است.

سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه 20 میلیارد تومان از محل فروش اوراق مشارکت به ساخت سد «پلرود» در سال 94 اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: امسال 20 میلیارد تومان از محل منابع عمومی و 35 میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور به گیلان و در مجموع 75 میلیارد تومان برای احداث سد «پلرود» اختصاص داده شده است.

نیکخوی از احداث چهار سد دیگر در گیلان خبر داد و یادآور شد: سدهای مذکور در مرحله صدور مجوز هستند.

وی با بیان اینکه سد «عزیزکیان» بالای گوهررود احداث می شود، اظهار کرد: عملیات اجرایی سد «خالصان» در بالادست رودخانه فومن انجام می شود.

سرپرست شرکت آب منطقه ای گیلان به سد احداث «دیلمان» اشاره کرد و افزود: اکنون سد مذکور در کمیسیون ماده 215 سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال اخذ کد اجرایی است و با روش جدیدتر «بی.او.تی» خرید تضمینی آب از طرف دولت اجرایی می شود.

نیکخوی با بیان اینکه «نیم رود» چهارمین سد در حال صدور مجوز احداث در گیلان است، تصریح کرد: سد مذکور در منطقه جوکندان تالش احداث می شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان