Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار پیش از ظهر امروز با حضور در محل کارخانه سیمان خزر لوشان به بررسی مشکلات شهر لوشان و این کارخانه پرداخت.

دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ در شهرستان رودبار  افزود : با تلاش ها و مذاکرات پی درپی پروژه های پتروشیمی و سد دیورش جزء پروژه های سفر رئیس جمهور قرار گفت و برای آن اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد.

وی به تحولات صورت گرفته در حوزه ی بهداشت و درمان کشور اشاره و خاطر نشان کرد : با نگاه ویژه ای که دولت به این بخش دارد و با هدایت قمستی از یارانه ها به حوزه سلامت کشور این تحولات محقق شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به افزایش تعداد فارغ التحصیلات رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سال های آینده گفت : زمینه ای فراهم شود تا با لحاظ کردن امتیازات ویژه موارد معدود کمبود پزشک و دندانپزشک در مناطق دور دست  ومحروم مرتفع گردد.

وی با بیان اینکه دولت در دوران دفاع مقدس نیز با این حجم از مشکلات مالی  مواجه نبود تصریح کرد : مشکلاتی که در حوزه های راه روستایی، گاز، بهداشت و درمان و موارد دیگر در لوشان  مطرح می شود نیز با تدبیر لازم حل خواهد شد.

استاندار گیلان به رفع مشکلات 36 درصد ازپرونده کارخانجات استان در کارگروه رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود : در این کارگروه درخصوص جذب سرمایه و رسیدگی به بحران شرکت های نیمه فعال و فعال تصمیم گیری می شود و تاکنون توفیقات خوبی حاصل شده است.

دکتر نجفی درخصوص مشکلات کارخانه سیمان لوشان و سیمان خزر نیز گفت : ابتدا باید سیمان تولیدی داخل استان مصرف گردد و سپس در صورت نیاز از استان های دیگر وارد کنیم و برای توسعه ی این بخش باید از صدور بارنامه های مخدوش که منجر به ورود بیش از نیاز سیمان از استان های دیگر می گردد جلوگیری شود.

وی بر ضرورت ارتقاء کیفیت سیمان های تولیدی این شرکت ها تأکید کرد و خاطر نشان کرد : باتوجه به مذاکرات اخیر با کشورهای آذربایجان و روسیه می توان به صادرات سیمان نیز نگاه خود را معطوف کنیم.

وی بر حضور فعال و مستمر مدیران شرکت های بخش خصوصی و ارتباط بیشتر با مدیران استانی تأکید و تصریح کرد : جلوگیری از فروش بیش از نیاز  سیمان دیگر استانها یک راهکار کوتاه مدت است و مدیران این شرکت باید به دنبال افزایش کیفیت تولیدات خود و تعامل بیشتر با تصمیم گیران استانی و شهرستانی باشد.

استاندار گیلان همچنین درخصوص ارتقاء شهرها به بخش و شهرستان نیز گفت : این تغییرات بر مبنای شاخص های مورد ارزیابی و تعیین شده انجام می شود و در این دولت قول هایی نمی دهیم که نتوانیم انجام دهیم .

دکتر نجفی همچنین به منظور اجرای طرح های عمرانی شهری و تجهیز سالن های ورزشی لوشان دو میلیارد ریال اختصاص داد.

در این جلسه که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار رودبار، امام جمعه لوشان، مدیران کل تأمین اجتماعی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، کمیته امداد، صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت های گاز و توزیع برق استان و قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور داشتند مسائل مختلف شهر لوشان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان