Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهرداری رشت هیچ گونه درآمد پایدار ندارد و این موضوع موجب فشار مالی مضاعف در شرایط رکود ساخت و ساز در شهر شده است.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز با اشاره به وضعیت ناپایدار درآمد شهرداری این شهر اظهار کرد: شهرداری رشت هیچ گونه درآمد پایداری ندارد و این موضوع موجب فشار مالی مضاعف در شرایط رکود ساخت و ساز در شهر شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته یکی از مهم ترین منبع تامین هزینه های شهرداری رشت عوارض ساختمانی بود، افزود: با کاهش ساخت و ساز در رشت شهرداری رشت به لحاظ مالی با مشکلات متعددی مواجه شده و برای برطرف شدن این بحران باید درآمد پایدار ایجاد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پیگیری شهرداری رشت برای اخذ وام، ادامه داد: اخیراً لایحه ای مبنی بر اخذ وام از بانک شهر توسط شهردار رشت ارسال شده و قصد دارد با دریافت این وام نسبت به تکمیل پروژه هایی که متعهد شده است، اقدام کند.

وی به اجرای پروژه های درآمدزا برای شهرداری رشت اشاره کرد و ادامه داد: پارک آبی شهر رشت از جمله پروژه هایی است که بهره برداری از آن می تواند یکی از منابع درآمد پایدار برای شهرداری رشت محسوب شود.

واثق کارگرنیا متذکر شد: دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت باید نسبت به اجرای پروژه هایی که قابلیت درآمدزایی داشته باشد، دقت و توجه بیشتری مبذول کند.

وی آبگیر عینک رشت را از جمله فضاهایی دانست که ضمن ایجاد فضای کسب وکار برای شهروندان، می تواند درآمد پایدار برای شهرداری رشت ایجاد کند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه پروژه آبگیر عینک رشت سال هاست در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در شورای چهارم برنامه های مطالعات اجرایی خوبی برای این نعمت خدادادی انجام شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان