Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان گفت: ۱۶ اتوبوس کاروان راهیان نور استان گیلان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

فیروز قاسمی نژاد با بیان اینکه اردوهای راهیان نور به عنوان یک برنامه فرهنگی تأثیر به سزایی در جوانان و نوجوانان دارد، اظهار داشت: 714 دانش آموز پسر گیلانی برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: با اعزام نسل های آینده به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در حقیقت مفاهیم دوران سخت جنگ تحمیلی را به نسل جدید انتقال می دهیم.

 رئیس اداره فرهنگی هنری و ارویی گیلان هویزه، اروند کنار، شلمچه را از جمله مناطق مورد بازدیدکاروان راهیان نور نام برد و تصریح کرد: دانش آموزان طی 5 روز با رشادت های شهدا، رزمندگان و مناطق عملیاتی آشنا می شوند.

قاسمی نژاد گفت: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی با نسل جوان و القای حس خود باوری و اعتماد به نفس با تأکید الگوهای دانش آموزی سال های دفاع مقدس از برکات اردوهای راهیان نور است.

وی با بیان اینکه این اعزام، دومین مرحله اعزام دانش آموزی کاروان راهیان نور است و در ماه مهر و آبان 4 هزار و 783 دانش آموز دختر در قالب 99 اتوبوس کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی غرب کشور نیز بازدید کردند افزود: آنچه در اردوهای راهیان نور انجام می گیرد یک جهاد فرهنگی است و ارزش آن نیز کمتر از جهاد دفاعی نیست.

قاسمی نژاد تصریح کرد: امید است همان گونه که این مناطق سبب ارتقای معرفت و به اوج رسیدن رزمندگان دوران دفاع مقدس بود، امروز نیز بتواند بر نسل جوان این انقلاب تأثیرات مثبت و خوبی داشته باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان