Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس انجمن دیابت کشور با تاکید بر انجام آزمایش ساده قند خون در افراد بالای 20 سال گفت: تست به موقع قند خون، از عواقب جبران ناپذیر بیماری دیابت پیشگیری می کند.

شکور امیدی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه شهر رشت در جمع نمازگزاران افزود: نابینایی، آسیب به کلیه و قطع عضو از عواقب جبران ناپذیر بیماری دیابت است.

 وی تشخیص به موقع بیماری دیابت را مهم دانست و اظهار کرد: استرس، زندگی ماشینی ، استفاده از غذاهای فست فود و دوری از غذاهای سنتی، از جمله دلایل بروز بیماری دیابت است.

عضو کمیته سلامت مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح سبک زندگی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: با اصلاح سبک زندگی مورد تاکید مقام معظم رهبری، بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.  و

ی با اشاره به پایه گذاری انجمن دیابت در سال 1373 در گیلان و بعد از آن در سایر استان ها خاطر نشان کرد: در زمان حاضر، سه میلیون و 600 هزار بیمار دیابتی .

عضو انجمن دیابت کشور هستند که یقینا آمار دیابتی ها بیشتر از این تعداد است .

امیدی با بیان اینکه همه بیماران دیابتی از کارت هوشمند برخوردار می شوند، گفت: توزیع این کارت از 23 آبان ماه امسال مقارت با روز جهانی دیابت آغاز شده که به تدریج همه دیابتی ها با دریافت این کارت از خدمات پزشکی، بیمه ای و ... بهره مند می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان