Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مرکز توسعه نوغانداری از برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی نوغانداری با رویکرد افزایش بهره وری در استان های پرورش دهنده کرم ابریشم خبر داد.

علی اصغر داداش پور بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از دوره های آموزشی و ترویجی نوغانداری در این شهرستان اظهار کرد: توانمندسازی و آگاه سازی پرورش دهندگان کرم ابریشم رویکرد دولت است.

وی از راه اندازی سایت مرکز نوغانداری در کشور خبر داد و افزود: سایت مذکور در معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده است و بنا داریم تمام اطلاعات فنی صنعت نوغانداری را به لحظه در اختیار مردم بگذاریم.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری خواستار استفاده از ظرفیت تمام بخش ها در راستای صنعت نوغانداری در کشور شد و بیان کرد: از توانمندی جهاد کشاورزی در استان ها باید استفاده کنیم.

داداش پور از برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی نوغانداری در استان های پرورش دهنده کرم ابریشم خبر داد و تصریح کرد: آموزش نوغانداری در مناطق مختلف گیلان آغاز شده است.

وی بر استفاده از ظرفیت اداره های جهاد کشاورزی به منظور ترویج نوغانداری تاکید کرد و گفت: کارشناسان ترویجی باید در مناطق پرورش کرم ابریشم حضور داشته باشند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری با بیان اینکه برنامه های آموزش نوغانداری با نگاه افزایش بهره وری اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: مراکز توسعه نوغانداری در شهرهای لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، فومن، شفت و ... آماده ارائه خدمات ترویجی به نوغانداران هستند.

داداش پور به تمهیدات اندیشیده شده به منظور آموزش نوغانداران در دهستان های گیلان اشاره کرد و یادآور شد: پرورش کرم ابریشم نیازمند فراهم کردن مقدماتی برای پیشگیری از عفونت است و این آموزش ها در دوره های ترویجی به نوغانداران ارائه می شود.

وی با تاکید بر اصلاح تلنبار توسط پرورش دهندگان کرم ابریشم، اظهار کرد: نقص ها باید با کمک کارشناسان مرکز توسعه نوغانداری برطرف شود.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری بر ضدعفونی کردن تلنبار قبل از پرورش کرم ابریشم تاکید کرد و افزود: کرم ابریشم موجودی زنده است و هنگام پرورش نیاز به مراقبت دارد.

داداش پور با اشاره به اینکه آموزش های ترویجی پرورش کرم ابریشم به طور نوشتاری تهیه شده است، بیان کرد: فیلم های ترویجی در کلاس های آموزشی به نوغانداران ارائه می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان