Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهردار رشت باید در مدت 20 روز نواقص تاخیر در پرداخت حقوق سازمان های تابعه شهرداری، نیروهای حجمی و ... را برطرف کند، گفت: این تاخیر توجیه ناپذیر است.حاجی پور 4

اسماعیل حاجی پور عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر رسیدگی به تاخیر در پرداخت حقوق نیروهای شهرداری را امری ضروری دانست و اظهار کرد: شهردار رشت باید در مدت 20 روز نواقص تاخیر در پرداخت حقوق سازمان های تابعه شهرداری، نیروهای حجمی و ... را برطرف کند.

وی افزود: حقوق نیروهای شهرداری رشت در بودجه شهرداری این شهر گنجانده شده و تاخیر در پرداخت آن توجیه ناپذیر است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه پرسنل و کارگران شهرداری این شهر به لحاظ مالی در مضیقه هستند، تصریح کرد: تمام شهرداری های کشور همه پرداختی های خود را در 20 روز نخست ماه انجام می دهند و 10 روز باقی مانده را به برطرف شدن مشکلات بدنه شهرداری می پردازند.

حاجی پور با بیان اینکه شهردار باید به موضوعات مذکور پاسخ دهد، یادآور شد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت حق دارند که دلیل تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای کارگران شهرداری رشت را از شهردار پیگیری کنند ؟!

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه تعویق پنج ماهه حقوق کارگران شهرداری رشت واقعیت ندارد، گفت: به عنوان رئیس کارگروه قشرهای آسیب پذیر شهرداری رشت این موضوع را بررسی کرده ام.

فاطمه شیرزاد افزود: در تمام مناطق پنج گانه شهرداری رشت حقوق و مزایای پرسنل و کارگران را تا مهرماه امسال پرداخت کرده و پرداخت حقوق مربوط به آبان ماه سال جاری نیز در بعضی از مناطق شهرداری در دست اقدام است.شیرزاد

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در پاسخ به فاطمه شیرزاد درباره پرداخت حقوق و مزایای رانندگان حجمی شهرداری رشت اظهار کرد: یکی از مدیران شهرداری به بنده اعلام کرد که حقوق این افراد پنج ماه به تعویق افتاده است.

محمدعلی رفیعی نوده تصریح کرد: چند روز قبل این موضوع در قالب یک پیامک به تمام اعضای شورا ارسال شده و تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری و سازمان های تابعه باید بررسی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: اخیراً ده ها نیروی جدید بدون هماهنگی با اعضای شورای اسلامی شهر رشت در شهرداری مشغول به کار شده اند که این اقدام خلاف قانون است.

رفیعی نوده با بیان اینکه تابلوی روزشمار مربوط به اجرای پروژه پیاده راه سازی رشت احتمالا خراب و یا دستکاری شده است، اظهار کرد: شهردار رشت در آخرین حضور خود در صحن شورا اعلام کرده بود که 94 روز تا اتمام پروژه پیاده راه سازی زمان باقی است.

وی با بیان اینکه شهردار رشت حدود سه هفته قبل به صحن شورا آمده بود، افزود: چند روز قبل در هنگام بازدید از روند اجرای پروژه پیاده راه سازی متوجه شدیم که تابلوی روزشمار عدد 88 را نشان می دهد و این مسئله تعجب برانگیز است.رفیعی نودهی

رئیس شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: احتمال دارد تابلوی روزشمار به دلایلی از کار افتاده باشد و شهردار باید به این مسئله پاسخگو باشد.

وی با اشاره به آغاز موج دوم سرما در رشت، گفت: شهردار رشت باید تمهیدات لازم را برای مقابله با بارش احتمالی برف در شهر بیندیشد و دستورات لازم را به معاون خدمات شهرداری گوشزد کند.

رفیعی نوده با ابراز نارضایتی از جذب نیروی جدید در شهرداری رشت، گفت: به بنده اطلاع دادند که اخیراً ده ها نیروی جدید بدون هماهنگی با اعضای شورای اسلامی شهر رشت در شهرداری مشغول به کار شده اند که این اقدام خلاف قانون است.

وی با تصریح بر اینکه شهردار رشت باید در زمینه به کارگیری غیرقانونی نیروها در شهرداری این شهر شفاف سازی کند، خاطرنشان کرد: عدم پرداخت حقوق رفتگران شهرداری از موضوعات تأمل برانگیز است.

این مسئول با بیان اینکه نباید در پرداخت حقوق پرسنل تأخیر اعمال شود، یادآور شد: تأخیر چندماهه در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری رشت و سازمان های تابعه یکی از مواردی است که شهردار باید بابت آن پاسخگو باشد.

عضو شودیگر رای اسلامی شهر رشت گفت: نیروهای حجمی شهرداری رشت شامل رفتگران، رانندگان، کارگران، سازمان های تابعه و... حدود پنج ماه حقوق و مزایای خود را نگرفته اند و به دلیل وحشت از اخراج، سکوت اختیار کرده اند.

محمود باقری خطیبانی اظهار کرد: رانندگانی که به صورت حجمی در شهرداری رشت مشغول به خدمات دهی به مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر رشت هستند حدود پنج ماه است که مبلغی بابت حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه شهردار رشت باید دلیل تاخیر در پرداخت حقوق رانندگان را اعلام کند، تصریح کرد: خدمت به مردم و احقاق حقوق آنها نباید شعار باشد و باید به آن عمل شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه افراد مذکور به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق حتی توان پرداخت اجاره خانه های خود را ندارند، تصریح کرد: این موضوع بر انبوه مشکلات آنها افزوده است.

باقری خطیبانی ادامه داد: رفتگرانی که در هوای سرد و بارانی مشغول به خدمات دهی هستند همواره با تاخیر حقوق خود را دریافت می کنند.

وی با اشاره به تاخیر در پرداخت حقوق مربوط به آبان ماه پرسنل سازمان های تابعه شهرداری رشت، گفت: 22 روز از آذر ماه گذشته اما هنوز حقوق مربوط به آبان ماه برخی از سازمان های تابعه شهرداری رشت پرداخت نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: چرا شعارهای نهج البلاغه ای می دهیم اما در عمل به گونه ای دیگر اقدام می کنیم.

وی با ابراز نارضایتی از تاخیر در پرداخت حقوق رفتگران شهرداری رشت گفت: کسانی که پروژه پیاده راه سازی رشت را آبروی خود می دانند چرا در مقابل پرداخت نکردن حقوق رفتگران شهر رشت، رانندگان حجمی و کارگران فضای سبز شهرداری رشت سکوت کرده اند.محمود باقری 2

باقری خطیبانی با اشاره به روی کار آمدن نیروهای جدید در شهرداری رشت خاطرنشان کرد: حدود سه ماه است که برای پیگیری این موضوع به رئیس شورا نامه نوشته ایم اما تاکنون پاسخی به بنده داده نشده است.

وی با بیان اینکه بیکاری در رشت غوغا می کند، خاطرنشان کرد: دلیل اصرار به کارگیری برخی از افراد بازنشسته را متوجه نمی شوم ضمن اینکه نیروهای حجمی شهرداری رشت به دلیل وحشت از اخراج شدن بابت تاخیر در پرداخت حقوق شان سکوت اختیار کرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از تمام نیروها سفته های میلیونی بابت اشتغال توسط شرکت ها گرفته شده است، متذکر شد: تأخیر در پرداخت حقوق و مزایای آنها مسئله ای مشکل ساز شده است.

با رای اعضای شورای اسلامی شهر رشت مقرر شد تا در جلسه یکشنبه آینده شورای اسلامی، محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت برای پاسخگویی به سئوالات اعضا در زمینه اتمام پروژه پیاده راه سازی رشت و تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل و کارگران شهرداری و سازمان های تابعه حضور یابد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان