Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

سید عبدالباقی اسحاقی : این روزها شاهد افزایش دعواهای رسانه ای برادران مدعی اصولگرایی و اصلاح طلبی در گیلان هستیم . به نظر می رسد که همه مصاحبه ها و سخنانی که از سوی برخی نمایندگان محترم مجلس بر علیه بعضی از مسئولین و بالعکس ، در مطبوعات به چاپ می رسد ، بیشتر با هدف دست یابی به عناوین دنیوی صورت می گیرد .

متاسفانه استان گیلان از قبل و بعد از انقلاب اسلامی در زمینه برخورداری از نمایندگان شجاع ــ در صحن مجلس نه در داخل استان ــ ، پیگیر و دلسوز و نیز مسئولین بومی توانا و دارای ذوق مدیریتی ، بی بهره بوده و با قدری مسامحه شاید بتوان پذیرفت که نصیب چندانی نداشته است . چون در غیر این صورت اکنون گیلان باید هم پای استان های ثروتمندی مانند اصفهان حرکت می کرد نه آن که در میان صدها مشکل مختلف دست و پا می زد .

حال چه شده که در برخی عزل و نصب ها و احتمالا نادیده گرفتن شدن بعضی سهم خواهی ها ، صدای عزیزان نماینده و… ، درآمده و به یاد اصولگرایی افتاده و نوای مظلومیت اصولگرایان را سر داده اند و از سوی مقابل هم مسئولین ، دفاع متقابل را حق مسلم خویش می شمارند .

خدای ناکرده قصد جسارت و اسائه ادب به هیچیک از مدعیان محترم دو گروه یاد شده در بین نیست ، ولی شاید پذیرش این نکته منصفانه باشد که استان گیلان واقعا از هیچ یک از گروههای مدعی اصولگرایی یا اصلاح طلبی خیری ندیده است تا به یکی از دو طرف دل خوش کند و جانب وی را بگیرد .

بر اساس رفتارهای سال های گذشته و تجربیات حاصله و سوابق موجود ، می توان ادعا کرد که اصولا در گیلان ، چیزی به نام اصولگرایی یا اصلاح طلبی یا هر چیز دیگری ، به آن شکلی که در تهران و تعدادی از استان های مهم وجود دارد ، دیده نمی شود . بلکه بیشتر جریانات در حال فعالیت ، از اهالی حزب باد هستند که با کوچکترین نسیمی ، از یک سو به سوی دیگر ، نقل مکان می نمایند .

بنابراین ضمن ادای احترام به کلیه عزیزانی که مدعی حضور در هر یک از جریانات سیاسی مذکور هستند ، به این بزرگواران عرض می کنیم : دوستان گرامی ! ، استان شما از عقب ماندگی های بسیار جدی و زیادی رنج می برد و به تلاش های مستمر و بی وقفه فراوانی نیاز دارد ، بد نیست کمی هم به فکر گیلان باشیم .

سید عبدالباقی اسحاقی - مدیر مسول هفته نامه اصلاح ، مدرس حوزه علمیه گیلان https://eslahnw.ir/article/1757#more-1757
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گیلان

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان