Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماز جمعه این هفته رشت به امامت حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد .

خطیب جمعه رشت در خطبه اول نماز ضمن تشریح فلسفه قیام امام حسین (ع) و تبیین صف بندی دشمنان و دوستان اباعبد الله الحسین در مورد قیام عاشورا هدف قیام امام را اصلاح دین جدش و امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت :هدف از بر پائی عزاداری برای امام حسین و گریه به شهادت مظلومانه آموزگار شهادت درس آموزی از نهضت آن امام همام و قرار گرفتن در راه حسین (ع) است که همانا درس امام به عالم بشریت زیر بار ظلم نرفتن و ظلم ستیزی آزادی و آزادگی و امر به معروف است

سپس حضرت آیت الله قربانی در خطبه دوم نماز توصیه ای به نمایندگان حال و آینده استان کرد و گفت :

می خواهم به نمایندگانی که حالا هستند و آنانی که در آینده نزدیک به این مسئولیت انتخاب خواهند شد توصیه کنم  فقط خودشان را نبینند ؛ چند روزی که در رأس کار قرار گرفتند ، دامادشان ، پسرشان ، برادرشان ، خواهرزاده شان ، برادر زاده شان ، همه فک و فامیل ها را در سر پست ها می گمارند ؛ بابا ! دیگران هم حقی دارند آخر ! آیا شما نماینده شدید همه پست ها را به خودتان و خانواده خودتان اختصاص بدهید ؟ شما خیال می کنید مردم این ها را نمی فهمند ؟ مردم پاسخ می دهند . مردم این ها را می فهمند ؛ مواظب باشید .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان