Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دپارتمان مرکز فرآوری پیوند گیلان گفت: عمل پیوند کلیه در بیمارستان رشت و بقیه اعضا در بیمارستان شیراز انجام می شود و با برنامه ریزی های صورت گرفته، تا سال ۹۵ پیوند کبد نیز در گیلان انجام می شود.

علی منفرد امروز در نخستین جشن نفس در گیلان، با اشاره به اینکه سال ها در گیلان در پیوند کلیه وقفه ایجاد شد، اظهار داشت: اولین پیوند در گیلان از بیمار مرگ مغزی در سال 87 انجام شد و از این زمان به بعد وقفه ای ایجاد شد و از سال 93 تاکنون با برنامه ریزی در گیلان 33 پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی انجام شد.

رئیس دپارتمان مرکز فرآوری پیوند گیلان با اشاره به راه اندازی مجدد پیوند کلیه در گیلان در سال 93، تصریح کرد: امروز این مسیر توسعه پیگیری می شود و عمل پیوند کلیه بیماران در بیمارستان رشت انجام می شود و بقیه اعضا به بیمارستان شیراز منتقل می شود.

منفرد افزود: برنامه ریزی می شود که پیوند کبد نیز در سال 95 در گیلان انجام شود و جراح مورد نیاز برای این امر در شیراز آموزش می بیند و متخصص بیهوشی و گوارش مورد نیاز هم تأمین می کند.

رئیس دپارتمان فرآوری پیوند در گیلان با اشاره به اینکه توسعه پیوند در گیلان نیاز به همکاری تمام مسئولان دارد، گفت: برای تجهیز امکانات نیاز به همکاری مسئولان داریم و در حوزه فرهنگ سازی ائمه جمعه می توانند بسیار مؤثر عمل کنند و تیم پزشکی را در نهادینه سازی این اثر در استان یاری کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان