Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان از برگزاری اولین کنگره ملی هشت هزار شهید استان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

سردار محمد عبدالله پور روز یکشنبه در نشستی با نمایندگان رسانه های گروهی گفت: پس از 14سال از برگزاری کنگره ملی شهدا در راستای ترویج فرهنگ شهید و شهادت در اردیبهشت ماه سال 95 اولین کنگره ملی هشت هزار شهید استان با حضور شخصیت های ملی و کشوری و بیش از یک هزار میهمان خارج استانی در شهر رشت برگزار می شود.

وی افزود: در این رابطه تاکنون چند کار مهم از جمله تشکیل شورای عالی سیاست گذاری با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان با مسئولیت استاندار و با دبیرکلی سپاه قدس گیلان راه اندازی شده است .

وی اظهارداشت: کمیته های برگزاری اصلی کنگره ، کمیته یادمان مهندسان پارک موزه ، کمیته فرهنگی و هنری ، کمیته پشتیبانی فنی و ارتباطات ، کمیته برنامه و بودجه ، کمیته ورزش و جوانان و کمیته جمع آوری یادمان های این کنگره ملی نیز شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تصاویر بیش از پنج هزار شهید در شهرهای مختلف استان نصب و در حوزه کتاب هم 180جلد کتاب در خصوص شهداء نشر پیدا کرده است.

سردار عبدالله پور با اشاره به اینکه این کنگره با شرکت و همکاری همه اقشار و خانواده های شهدای استان برگزاری می شود گفت: قبل از آغاز این کنگره برنامه های خاصی از جمله تقدیر از بیش از 400 زن رزمنده گیلانی دوران دفاع مقدس و نقش بی بدیل جهادسازندگی و کار مهندسی این سنگر سازان بی سنگر با محوریت شهید بهرام گل آور تدارک دیده شده است.

وی جمع آوری آثار شهدا را یکی از وظایف این کنگره دانست و افزود: تاکنون 75درصد آثار شهدای استان گیلان جمع آوری شده است و چهاربرنامه محوری نقش زن در دفاع مقدس ، اجلاسیه نقش فرهنگیان با تقدیر از نقش 150معلم شهید و 800 دانش آموز شهید نیز قبل از برگزاری آن انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای احیای ارزشهای دفاع مقدس برنامه تلویزیونی مجموعه قدسیان بیش از 13سال از صدا و سیمای استان گیلان در حال پخش است و تندیس 9 سردار در 16شهرستان گیلان نیز نصب شده است.

وی برگزاری کنگره دو هزار و 200 شهید شهرستان رشت در 19بهمن ، رونمای از تندیس کنگره هشت هزار شهید، رونمایی از 10جلدکتاب ، رونمایی از پوستر اولین کنگره شهدای استان گیلان در 16شهرستان را از دیگر کارهای در دست اقدام دست اندرکاران کنگره هشت هزارشهید در ایام دهه فجر امسال ذکر کرد.

حسین داداشی مسوول امور شهرستان های کنگره هشت هزار شهید گیلان نیز در این مراسم اظهارداشت: در آستانه دهه فجر کاروان خبری دهه فجر انقلاب اسلامی در گیلان از ابتدای دیماه فعالیت خود را آغاز کرده که در اولین گام اعضای این گروه با نماینده ولی فقیه در گیلان و سپس با خانواده های شهدا دیدار کرده اند.

وی افزود: 200 خبرنگار کاروان خبری دهه فجر گیلان را همراهی می کنند که این خبرنگاران در آینده فعالیت های دهه فجر و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و هچنین اخبار مربوط به کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان را نیز پوشش خواهند داد.

وی تصریح کرد: با فعالیت 240 نشریه مکتوب و الکترونیک قابلیت و ظرفیت بالایی در استان برای انجام کارهای رسانه های وجود دارد که این رسانه ها بیشترین اثرگذاری را می توانند در رابطه با فرهنگ شهید و شهادت داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان