Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان گفت با توجه به اینکه گیلان استانی فرهنگی محسوب می شود اما نزاع و درگیری در آن از فراوانی بیشتری برخوردار است.

محمدرضا جعفری خیرخواه ظهر امروز در جلسه هم اندیشی بررسی نزاع و درگیری در گیلان اظهار کرد: سال گذشته 500 هزار پرونده نزاع و درگیری در پزشکی قانونی استان به ثبت رسیده است.

وی 70 درصد از افراد در درگیری و نزاع ها را مرد عنوان کرد و افزود: در 30 درصد از درگیری ها زنان شرکت می کنند.

جعفری خیرخواه با بیان اینکه گیلان استانی فرهنگی محسوب می شود، تصریح کرد: نزاع و درگیری در گیلان از فراوانی بیشتری برخوردار است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان نزاع و درگیری را منشأ بسیاری از جرائم قتل، تخریب اموال عمومی، ضرب و شتم و ... خواند و بیان کرد: کاهش نزاع و درگیری نیازمند فرهنگ سازی است.

وی بر بررسی و شناخت پدیده نزاع های دسته جمعی تاکید کرد و گفت: نزاع دسته جمعی ریشه در ویژگی های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و محیطی جامعه دارد و نیازمند شناخت کامل و دقیق از مسائل مختلف در جامعه و روابط متقابل فرد و جامعه و نظام حاکم بر این روابط است.

جعفری خیرخواه با اشاره به اینکه نزاع نوعی برخورد جمعی ستیزه جویانه و پرخاشگرانه است، خاطرنشان کرد: نزاع و درگیری را می توان به عنوان یکی از مسائل اجتماعی در حوزه کج روی و انحراف ها تلقی کرد که در تمام جوامع سنتی یا مدرن و سنین پیری یا جوانی با درجه های متفاوتی مطرح است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان پیشگیری از وقوع جرم را نیازمند ارتقای فرهنگی دانست و یادآور شد: مهم ترین دلیل افزایش نزاع در جامعه کاهش آستانه تحمل افراد است.

وی خواستار شناسایی عوامل کاهش آستانه تحمل افراد در جامعه شد و اظهار کرد: کاهش نزاع و درگیری نیازمند شناسایی عوامل این موضوع و برطرف کردن آن در جامعه است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان