Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اداره ماشین آلات راه و شهرسازی گیلان گفت: فرسودگی و پر هزینه بودن نگه داری ماشین آلات چالش جدی راهداران گیلان است.

481 نفر از راهداران گیلان در قالب 42 گروه راهداری با 264 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری سنگین و نیمه سنگین در 17 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار مستقر هستند.

فریبرز چراجی با اشاره به اینکه تمام ماشین آلات راهداری زمستانی با آغاز فصل سرما زودتر از موعد مقرر تجهیز شده و به محورهای کوهستانی و دیگر نقاط استان اعزام شدند اظهار کرد: آمادگی کامل ماشین آلات راهداری حائز اهمیت است.

وی ذخیره سازی نمک و ماسه، تامین سوخت، تعمیر و تجهیز ماشین آلات راهداری در اجرای بهتر عملیات زمستانی را مهم عنوان کرد و افزود: عمر متوسط دستگاه های راهداری اداره کل راه و شهرسازی گیلان بالای 23 سال است.

رئیس اداره ماشین آلات راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه فرسودگی و پر هزینه بودن نگه داری ماشین آلات، این اداره را با چالش جدی مواجه کرده است، تصریح کرد: راه و شهرسازی گیلان با توجه به توان مالی موجود تمام تلاش خود را صرف مرمت و تجهیز ناوگان کرده است به طوری که یک دستگاه ماشین سنگین حین عملیات برف روبی به دلیل عمر بالا دچار مشکل شد و با کمک راهداران تعمیر و برای برف روبی دوباره به مسیر اعزام شده است.

چراجی به پیش بینی وضعیت جوی و احتمال توقف بارش برف تا عصر امروز اشاره کرد و گفت: صبح فردا احتمال یخ زدگی محورهای مواصلاتی در گیلان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم برای یخ زدایی محورهای ارتباطی گیلان انجام شده است، بیان کرد: تمام دستگاه های نمک پاش و شن پاش با موجودی کافی در راهدارخانه ها و محورهای مواصلاتی استان مستقر شدند و از امشب نمک پاشی را آغاز می کنند.

این مسئول، به وجود 97 کیلومتر گردنه برف گیر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: 10 هزار و 800 کیلومتر راه ارتباطی در استان وجود دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان