Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: انتخاباتی چون مجلس خبرگان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با وضع قوانین مدون برای برگزاری این انتخابات برنامه ریزی کنند.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در دیدار با دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که در بیت ایشان برگزارشد، ضمن خیرمقدم به اساتید دانشگاهی، اظهار داشت: در زمان قدیم مردم بر این باور بودند که حکیمان باید در رأس ریاست قرار گیرند ولی در این زمانه کسانی که بیشترین محبوبیت و رأی را در بین مردم داشته باشند در سمت ریاست قرار می گیرند، حتی اگر حکیم هم نباشد و آنچنان که خودشان می خواهند بر جامعه حاکمیت می کنند.

وی با بیان اینکه با قرارگیری امام راحل(ره) در رأس حاکمیت بر جامعه اسلامی بزرگ ترین دغدغه مردم از بین رفت،گفت: انتخاباتی چون مجلس خبرگان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با وضع قوانین مدون برای برگزاری این انتخابات برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به مقام والای امام(ره) در جامعه و در بین مردم اظهار کرد: امام خمینی(ره) در حوزه علمیه و دانشگاه از اساتید بزرگ بود و هم از نظر علمی و هم از نظر دینی همیشه حرفی برای گفتن داشت و یک الی شاخص برای اساتید به شمار می آید.

قربانی گفت: امام خمینی(ره) در زمان شاه از پیشنهاد وی درباره ماندن در دانشگاه ها و حوزه ها سر باز زد و سکوت در مقابل پایمال کردن قوانین اسلامی توسط رژیم طاغوتی را ننگ بزرگ دانست.

وی درباره انتخابات پیش رو بیان کرد: مردم باید خود انتخاب کنند که چه کسی اصلح است و مسئولان باید با وضع قوانین صحیح فضا را برای انتخاب مردم فراهم و از ورود افرادی که صلاحیت پذیرفتن این مسئولیت خطیر و بزرگ را ندارند جلوگیری کنندو قوانینی را تصویب و اجرایی کنند که تمام راه ها برای سوء استفاده نمایندگان از پست و مقامشان بسته شود تا حقوق مردم پایمال نشود.

امام جمعه رشت در این دیدار خاطر نشان کرد: مشروعیت دینی افراد را اسلام و قوانین اسلامی تأئید می کنند ولی اگر مردم محبوبیت فرد را تأئید نکنند همچون حضرت علی(ع) باید تا زمانی که مردم برای ورود وی به عرصه حاکمیت تقاضا نکرده اند برای سال های متمادی از حاکمیت و پست و مقام کناره گیری کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت وجود یک رهبر واحد در جامعه، گفت: اگر یک رهبر و پیشوا در بین مردم نباشد اتحاد و همبستگی از بین می رود و رهبر کنونی انقلاب اسلامی ایران است که این اتحاد را پایدارتر و قوی تر می کند.

وی با تأکید بر اینکه تمام اقشار جامعه به علت زندگی روزمره و مسائلی دیگر، قدرت تشخیص فرد اصلح را ندارند، بیان کرد: اساتید دانشگاهی و کسانی که با مبانی دین آشنا هستند و قدرت تشخیص فرد اصلح را دارند باید در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند تا به عموم مردم آگاهی های لازم را بدهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان