Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با جمعی از مردم آستانه اشرفیه اظهار کرد: یکی از ویژگی های بارز جامعه اسلامی این است که همه مردم مسوول هستیم.

وی افزود : فرق جمهوری اسلامی با سایر جمهوریت جهان، اسلامی بودن آن است و مردم حکومت خود را بر اساس اسلام و پایبندی به دین تشکیل می دهند.

وی ادامه داد : در جهان هفتاد و دو ملت با اعتقادات مختلف و گاهی در یک کشور در حال حیات هستند ولی یکی از امتیازات ما در جمهوری اسلامی اکثر قریب به اتفاق مردم ما با یک دین واحد زندگی می کنند .

امام جمعه رشت گفت : مردم گیلان از نخستین مردمانی بودند که به دین اسلام گرویدند و این دین مبین را قلبا و از روی باور و یقین پذیرفتند و آل بویه و دیلمیان در ترویج دین بویژه تشیع اهتمام تمام کردند که شخصیت هایی مثل سلار دیلمی یک افتخاری برای گیلانیان است .

آیت الله قربانی گفت : به فرموده مقام معظم رهبری مردم ایران دو عید دارند که اولی آن 22 بهمن بود که حضور بی سابقه و کم نظیر مردم در راهپیمایی عظیم چشم دشمنان را کور کرد و عید دوم حضور حماسی ملت در روز ۷ اسفند پای صندوق های رای خواهد بود که ان شاء الله از این آزمون هم روسفید بیرون خواهیم آمد .

وی گفت : حضور گسترده در انتخابات پایه های انقلاب را محکم می کند و ارکان سیاسی همه قوای کشور را مستحکم می نماید.

وی افزود : عده ای که بر خیال باطل معتقد بودند با رحلت امام، جمهوری اسلامی از بین می رود دیدند پس از رحلت امام چگونه خبرگان نشستند و با درایت خود خلف صالح زمان ما را انتخاب نمودند.

وی ادامه داد : در قانون اساسی آمده که ملت باید برای تشکیل مجلس خبرگان گوهر شناسی را برگزینند و آنها باید بشینند امام و پیشوای جامعه اسلامی را انتخاب کنند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان