Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : سرهنگ مهرداد مهرگان، جانشین فرمانده انتظامی گیلان در نشست مشترک فرمانده نیروی انتظامی استان با تشکل های گردشگری که عصر امروز(26 بهمن) در هتل کادوس رشت برگزار شد، گفت: امروزه همه نقاط استان گیلان گردشگر پذیر است و منطقه ای وجود ندارد که خالی از حضور گردشگر باشد.

وی افزود: گیلان تنها استانی است که جاذبه های گردشگری تاریخی و یادمانی، زیارتی و سیاحتی را همزمان داریم.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه هر سال شاهد حضور 20 میلیون مسافر در گیلان هستیم، گفت: زیرساخت های استان به هیچ وجه آمادگی پذیرش این تعداد از مسافران را ندارد.

وی نبود صنعت ریلی، استاندارد نبودن جاده ها و فقدان اماکن مهمانپذیر متناسب با جمعیت مسافران را نمونه هایی از عدم آمادگی گیلان برای استقبال از مسافران برشمرد و گفت: در صورت تامین زیرساخت های مورد نیاز حوزه گردشگری مدت حضور مسافران در استان بیشتر خواهد شد.

مهرگان به رابطه بین امنیت و توسعه صنعت گردشگری اشاره و اظهار کرد: مهمترین و اصلی ترین موضوع برای مسافران مقوله تامین امنیت است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد امنیت حتی بالاتر از جاذبه های گردشگری برای گردشگران اهمیت دارد، گفت: از 20 میلیون مسافر وارد شده به گیلان تنها 200 نفر مورد جرم قرار گرفتند که در دنیا بی سابقه است.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان اعلام کرد: ایجاد امنیت برای جمعیت شناور بسیار مشکل است و همه باید در حوزه تامین امنیت تلاش کنیم تا بتوانیم استانی از هر نظر سالم داشته باشیم.

 وی افزود: ورود گردشگران به ویژه به رویکردی ارزش مدار و اخلاق گرایانه توسعه و تعالی گیلان را سبب می شود.

مهرگان تاکید کرد: نیاز داریم نقاط محل حضور مسافران و نقاط گردشگر پذیر شناسنامه دار شده و دارای یک مسئول مشخص باشند.

وی با بیان اینکه پلیس توان و نیروی کافی برای حضور درهمه اماکن گردشگر پذیر را ندارد، گفت: تشکل های گردشگری باید در تامین امنیت مشارکت داشته باشند و پلیس بر این روند نظارت کند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان افزود: مطالبه پلیس ورود مسئولانه تشکل های گردشگری در حوزه نظارت بر تاسیسات گردشگری است.

وی ساماندهی مسافرکاشانه ها را از دیگر مطالبات پلیس از تشکل های مرتبط با گردشگری دانست و گفت: از سه هزار و 870 مسافرکاشانه،  873 باب مجوز دارد.

سرهنگ مهرگان اعلام کرد: اهرم های تشویقی مانند وام بهسازی و نوسازی ایجاد شود تا صاحبان مسافرکاشانه ها خود اظهاری داشته باشند و مجوزدار شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان