Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی امروز در مراسم عمامه گذاری که در بیت نماینده ولی فقیه برگزار شده بود اظهار کرد: با شنیدن چند نوار و خواندن چند کتاب آدم ملا نمی شود و روحانیون ما باید درس های لازم را بخوانند.

وی با بیان اینکه جامعه نیاز به روحانی عمیق با اندیشه های دینی و فقهی دارد، گفت: در جامعه علمایی می خواهیم که به ابعاد فقه و فلسفه و تفسیر قرآنی آگاه باشند زیرا کسانی که در حوزه درس می خوانند می توانند یک جامعه و یک دنیا را متحول کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه علمای ما باید متمرکز در حوزه های علمیه کشور باشند، ادامه داد: ۷۰هزار روحانی در قم داریم ولی برخی شهر ها ۲۰هزار جمعیت دارند اما روحانی ندارند و مجالس ترحیم آنها با درویش ها و افراد بی سواد برگزار می شود.

آیت الله قربانی در تشریح وظایف روحانیت، گفت: توصیه من به روحانیت عزیز و طلاب این است که به چند کتاب اکتفا نکنید و برای آخرت مردم و احیای اسلام ناب محمدی (ص) تلاش کنید.

وی با بیان این نکته که دشمنان اسلام به قرآن و اسلام هجوم آورده اند، گفت: جلسه ای برای رفع شبهات داعشی ها و وهابی ها برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان این نکته از دیدن طلاب خوشحال می شوم زیرا مدافع اسلام هستند، ابراز کرد: اگر این سنگرداران دین نباشند دشمنان ما با قلم های مسموم و سخنان نادرست و ماهواره های منحرف کننده خود جامعه را به جایی می برند که آذربایجان شوروی می شود .

وی با بیان اینکه از زمان شاه عیاشان برای خوشگذرانی به گیلان می آمدند و دریای ما بستر عیاشان بود، گفت: امیدوارم گیلان ما قطب فرهنگی باشد.

آیت الله قربانی با اشاره به مراحل ساخت حوزه علمیه امیرالمومنین(ع)، بیان کرد: ۴۰هکتار زمین برای ساخت حوزه علمیه گرفتیم و آن را به آیت الله مکارم انتقال دادم و ایشان گفتند ما هزار متر نمی توانیم بگیریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه ما قرض های زیادی داشتیم و به این عزیزان متوسل شدیم و دست ما را گرفتند، گفت: ۳۰هکتار زمین هم وقف حوزه علمیه بود و اراضی دهکده ساحلی برای مصلی اختصاص داده شد ولی بعضی لاشخور ها علیه ما تبلیغات کردند و کار ایت الله احسان بخش را ادامه دادیم .

وی با تاکید براینکه مجتمع آدینه برای حوزه علمیه و مصلی است، ادامه داد: ما این قطب فرهنگی را درست کردیم ولی نیمه تمام است و آز اسیای میانه هم در حوزه علمیه طلاب داریم.

ایشان با بیان اینکه من اگر نباشم در عالم برزخ روح من در حق کسانی که در راه اشائه مکتب و دفاع از حریم قرآن قدم بر می دارند دعا می کنم، گفت: باید مرزدار و سنگربان و مدافع حریم دین با علم وسیع گسترده باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براین نکته که عمامه خیلی ارزش دارد، گفت: این عمامه پیغمبر است و مردم ما باور دارند و لباس روحانیت لباس پیغمبر است.

وی ادامه داد: باید حرمت این لباس را نگه داریم و نباید کارهایی کنیم که مردم بر علیه ما قضاوت کنند و باید حرمت اسلام و دین را داشته باشیم.

آیت الله قربانی در ادامه گفت : گاهی پرونده هایی از دادگاه روحانیت به من می رسد و من به خدا با نگاه به آن پرونده ها خجالت می کشم زیرا ما باید آبروی اسلام باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: شیعه و سنی به خصوص در گیلان کنار هم هستیم و اگر امروز متحد نشویم با ورود داعش بنای اسلام ناب محمدی (ص) از بین می رود.

وی با بیان اینکه عقیده داریم روزی دنیا زیر پرچم اسلام ناب محمدی (ص) خواهد بود، تصریح کرد: امام راحل یک روحانی یک لا قبا توانست حرکتی در دنیای اسلام ایجاد کند و بزرگترین قدرت ها از انقلاب اسلامی ایران هراس دارند.

آیت الله قربانی افزود: امام راحل این امنیت را به ما داد و ایران اسلامی را به جزیره امن تبدیل کرده است.

وی افزود : با بیان اینکه امام راحل دوستدار روحانیت بود، گفت: در انتخابات مجلس خبرگان هم اگرشرکت می کنیم برای حفظ و تقویت این ستون است.

نماینده ولی فقیه در گیلان و اماک جمعه رشت در پایان خاطرنشان کرد: هفتم اسفند پای صندوق رای برای انتخاب نمایندگان اصلح می رویم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان