Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : علیرضا آزموده اردلان، رئیس سازمان نقشه برداری کشور امروز(29 بهمن) در ششمین جلسه شورای استانی گیلان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: نقشه بردای یکی از مقوله های مهم پیشبرد اهداف هر جامعه ای است.

 وی با بیان اینکه با پیشرفت تکنولوژی نقشه ها و ارائه خدمات نیز باید به همان نسبت تغییر کنند گفت: ارائه پروژه های عمرانی نیازمند نقشه متناسب و ویژه ای است که مزایا و معایب پروژه مورد بررسی قرار گیرد.

 اردلان تصریح کرد: مهندسی نقشه می تواند در توسعه جامعه موثر باشد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور اذعان کرد: با ارائه نقشه و اطلاعات جامع از محیط اطراف می توان در برنامه ریزی های کلان کشوری موفق بود.

 وی افزود: با ارائه اطلاعات کامل می توان معضلات و مشکلات یک پروژه را بررسی و از عملیاتی کردن آن جلوگیری کرد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور تصریح کرد: با وجود سیستم کامپیوتر و نقشه برداری ماهواره ای می توان زمینه های توسعه هر استان را فراهم کرد.

 اردلان خاطرنشان کرد: هر استانی دارای قابلیت ها و ظرفیت های خصوصی است که می توان با بهره مندی از سیستم نقشه های نوین، شناسایی موقعیت و با بهره مندی دولت الکترونیک در روند و پیشرفت کشور گام های موثری را برداشت.

 وی گفت: قدرت و توان بالا، شبکه امن و فراهم کردن زیرساخت های توسعه از مزایای نقشه های نوین است.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور اظهار کرد: با اطلاعات جامع نقشه برداری که بر پایه علمی است مسیر توسعه هر استان مشخص خواهد شد.

 اردلان تصریح کرد: ایستگاه های ماهواره ای نقشه تغییرات پوسته زمین را به نمایش می گذارد و ریسک زلزله در منطقه را نشان می دهد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه نقشه های نوین علمی سنگ بنای توسعه پایدار هر جامعه است گفت: با بهره گیری از موقعیت ها و ظرفیت های مکانی می توان به برنامه ریزی دقیق و عملی در جهت توسعه ماندگار جامعه دست یافت.

 وی به کاربرد نقشه های ماهواره ای در دریا اشاره و اذعان کرد: گیلان دارای منابع دریایی بسیاری است که با استفاده از نقشه  می توان بر دریا تسلط کامل داشت و با مدیریت و برنامه ریزی و کاربردی کردن آن از مواهب دریا بهره برد و زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کرد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور به محصولات کشاورزی استان پرداخت و افزود: بهره مندی از آب کشاورزی، میزان آسیب ها و آفت های محصولات و ... از کاربرد نقشه های نوین است که با استفاده از فن آوری ماهواره ای و عملیاتی کردن آن در مزارع  مشکلات را شناسایی و طریقه توسعه کشاورزی استان را فراهم کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان