Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیر توسعه تشکل های اتاق بازرگانی ایران شکوفایی اقتصادی را در گرو کارآفرینی و جوانان دانست و گفت: کشور در رکود عجیبی است، برخی ورود هیئت های خارجی را تهدید می دانند، اگر تولید تحت الشعاع قرار بگیرد این شرایط را تهدید می دانیم.

محمد براری عصر امروز در همایش گروه مشاوران کسب و کار با عنوان «دوست خوب» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد، اظهار کرد: مسیر اقتصادی کشور از دو پنل موازی، کارآفرینی و جوانان می گذرد تعریفی که از کارآفرینی می دانیم تغییر در وضع موجود است اگر کسی در جهت آب حرکت کند نمی تواند تفکر نوآورانه و خلاقانه داشته باشد لازمه تغییر داشتن قدرت ریسک است.

وی با اشاره به اینکه قدرت ریسک پذیری در مسیر جوانان و کارآفرینی وجود دارد، تصریح کرد: جوانان افرادی هستند که می خواهند با کنار گذاشتن محافظه کاری و ایجاد تغییرات کارآفرینی را از خودشان بروز دهند.

سیستم نظام آموزشی ایران کارآفرین پرور نیست کارمندپرور است

مدیر توسعه تشکل های اتاق بازرگانی ایران افزود: کشور باید از مسیر جوانان و کارآفرینی عبور کند، کشور در دوره خاصی است و در دوران رکود عجیبی قرار داریم خیلی افراد ورود هیئت های خارجی را تهدید می دانند ما نیز موافق هستیم اگر ورود این هیئت ها بخواهد تولید را تحت الشعاع قرار دهد و صرفا نگاه تجاری وجود داشته باشد.

براری تاکید کرد: ایده های خلاقانه اگر به فضای موجود تزریق نشود شرایط را سخت می کند، بزرگترین کارآفرینان دنیا عمدتا زیر 40 سال دارند شرکت گوگل، مایکروسافت و فیس بوک بسیار جوان هستند و توانستند نیازها را بسنجند و به هدف مطلوب برسند و اقتصاد و زندگی را تحت تاثیر قرار بدهند.

وی بر لزوم راه اندازی استارت آپ در شهرستان گرگان تاکید کرد و بیان داشت: یکی از آسیب های جدی که کارآفرینی در کشور با آن مواجه است سیستم نظام آموزشی ایران کارآفرین پرور نیست کارمندپرور است خروجی مدارس و دانشگاه ها متاسفانه کمکی به بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی نمی کند حتی نمی تواند ایده خلق کند.

گرگان سوئیس ایران است

مدیر توسعه تشکل های اتاق بازرگانی ایران افزود: شرایط در حال تغییر است باید فکر کنیم تا فرهنگ تفکر و خردورزی و پرورش ایده های نو را در کشور راه اندازی کنیم.

براری ابراز امیدواری کرد سال آینده با همت جوانان ایده ها در اختیار فعالان خصوصی و سرمایه گذاران قرار بگیرد تا شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم.

وی با اشاره به اینکه گرگان سوئیس ایران است، بیان داشت: گرگان به لحاظ برخورداری از طبیعت زیبا، چند فرهنگ داشتن و چندزبان بودن از ظرفیت بالایی برخوردار است که می تواند در عرصه های مختلف پیشرو باشد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان