Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری در روز انتخابات گفت: حضور پررنگ مردم پای صندوق های رای، لرزه به اندام دشمن انداخته و نقشه های آنان را نقش بر آب می کند.

آیت الله زین العابدین قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقتدار کشور در منطقه و دنیا تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) با انقلاب خود عزت و سر افرازی به کشور بخشیدند و شهدا و مقام معظم رهبری آن را بیشتر و بیشتر کردند که امروز دشمنان ما در دنیا از کوچکترین تحرکات ایران در هراس هستند.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری پای صندوق های رای وظیفه همگانی ملت است تاکید کرد: امروز چشم تمام دنیا به سوی کشور ماست و حضور پررنگ ما پای صندوق های رای، نه تنها لرزه به اندام دشمنان انداخته و باعث ایجاد هراس در آنها می شود که نقشه های باطل آنان را نیز نقش بر آب خواهد کرد.

اهمیت نقش روحانیت

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت نقش روحانیت در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: جامعه اسلامی به روحانی عمیق اندیش با تفکرات دینی و فقهی نیاز دارد چرا که همین تفکرات است که می تواند جامعه و حتی دنیا را نیز متحول کند.

وی به نقش حضرت امام خمینی(ره) به عنوان یک روحانی در پدید آوردن انقلاب اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: امام راحل یک روحانی ساده بودند که در نهایت به واسطه نوع تفکرات خود و نگاه عمیقی که به مسائل داشتند، توانستند حرکت عظیمی همچون انقلاب اسلامی ایران را پدید آورده و سرنوشت کشور را به سمت دیگری ببرند.

آیت الله قربانی با اشاره به شرایط کشور در زمان پهلوی گفت: ایران در دوران پهلوی کشوری بود که به حیاط خلوت آمریکا تبدیل شده بود و همین گیلان که امروز به عنوان یکی از قطب های فرهنگی- اسلامی کشور است، مرکز عیاشی و خوشگذرانی بود اما به برکت حضور امام خمینی (ره) و اندیشه های ایشان بود که امروز ایران به عنوان بزرگترین و قدرتمند ترین کشور منطقه شناخته شده و سر تعظیم در برابر هیچ استکباری فرود نمی آورد.

لزوم وحدت شیعه و سنی

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور اقوام و مذاهب مختلف در کشور و استان گیلان اشاره و اظهار کرد: وحدت شیعه و سنی امروز مهمترین وظیفه ای است که بر دوش همه ما است چرا که دشمن از همین راه به دنبال نفوذ بوده و می خواهد از این طریق چهره واقعی اسلام ناب محمدی (ص) را خدشه دار کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: حفظ وحدت بین شیعه و سنی یکی از مهمترین راهکارهای حفظ یکپارچگی و وحدت ملی بوده و دشمن نیز این موضوع را به خوبی درک کرده و به همین دلیل است که مدام به فکر ضربه زدن به این وحدت و از میان بردن آن است.

آیت الله قربانی همچنین بر ضرورت حفظ وحدت بین شیعه و سنی در استان گیلان تاکید کرد و گفت: اگر امروز متحد نباشیم، با ورود داعش بنای اسلام ناب محمدی (ص) از بین می رود.

رهبری، رمز بقای جامعه اسلامی

وی در ادامه با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، بر اهمیت نقش رهبر در جامعه اسلامی تاکید و تصریح کرد: رهبر آگاه و مومن، رمز بقای جامعه اسلامی است.

آیت الله قربانی افزود: از همان زمان پیغمبر تا کنون، هیچ گاه جاه طلبان و ظالمان نگذاشته اند که حکومت اسلامی در آرامش به کار خود بپردازد و هر بار در طول تاریخ با نقشه های مختلف به دنبال ضربه زدن به این حکومت بوده اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: امروز نیز که حضرت ولی عصر (عج) از دیدها غائب شده مردم در جامعه اسلامی نیاز به رهبر دارند و این مهم جز به وسیله نائب بر حق ایشان، عملی نمی شود.

وی گفت: در زمان پس از پهلوی، رهبری جامعه نو پای اسلامی در دستان مبارک امام خمینی (ره) بود و امروز در نبود ایشان امام خامنه ای به عنوان مجتهدی جامع الشرایط در راس نظام و رهبری قرار گرفته اند و کشتی نظام را هدایت می کنند.

آیت الله قربانی با اشاره به نقش رهبری در استواری نظام اسلامی خاطر نشان کرد: رهبری آگاه و مومن رمز بقای جامعه اسلامی بوده و امروز بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی که دشمن از هر وسیله ای برای متزلزل کردن نظام ما استفاده کرد، می توان اهمیت این نقش را فهمید.

مشروعیت نظام وابسته به رای مردم

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با تاکید بر اینکه مردم به رهبر، مجلس و دولت مشروعیت و مقبولیت می دهند گفت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده اند، مردم هستند که کشور را نگه می دارند و رای آنها همواره تعیین کننده بوده و هست.

وی افزود: حضور همیشگی مردم در صحنه های حساس کشور همیشه تعیین کننده بوده و این بار نیز مردم بار دیگر به دشمنان نشان خواهند داد که نظام مردمی، با دستان همین مردم حفظ شده و خون تازه ای در رگ های آن جاری خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان