Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ستادهای نوروزی در شهرستانهای استان خواست ترسیم کننده سفر هدایت شده و خلاقانه برای گردشگران نوروزی استان باشند.

رضا علیزاده افزود: اهتمام به گردشگری تخصصی ، کیفی گرایی در ارایه خدمات ، طراحی بسته های نوین گردشگری ، توجه به آیین های بومی و ... از اولویت های این اداره کل در نوروز 95 است.

وی ، بر لزوم حرکت در مسیر توسعه و افزایش تعدد شهرهای خلاق این استان تاکید کرد و گفت: امروزه بحث گردشگری تخصصی در اکثر کشورهای جهان مطرح است و سیاست های کلان در حوزه این صنعت اجرا می شود.

وی با بیان اینکه گیلان با جاذبه های بی نظیر و ویژگی های ایده آل برای جذب گردشگر، استانی پیشتاز در جذب توریسم است، افزود: پرداختن به سنت ها و آیین های باستانی این کشور و تلفیق آن با هنر و فرهنگ بومی می تواند پنجره جدیدی از ایران به جهانیان باز نماید.

علیزاده نوروز را فرصتی مغتنم برای تحقق این امر خواند و افزود: باید با عزم جدی به سمتی حرکت نماییم که رضایتمندی گردشگرانی که گیلان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند، فراهم شود.

وی، مواهب گردشگری را عاملی انگیزشی برای فعالیت حرفه ای در حوزه این صنعت خواند و گفت: سفر دارای مواهب اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که با هدفگذاری مناسب و مدیریت صحیح می توان از مزایای آن برخوردار شد.

وی اقتصادی و نوآوری در سفر را امری مهم دانست و بیان کرد: ستادهای شهرستانی باید با ارائه پکیج ها و بروشورهای نوروزی خود موجبات سفر هدایت شده و خلاقانه را فراهم نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان همچنین تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که شهرهای خلاق این استان افزایش یافته تا در تخصصی شدن گردشگری تاثیر گذار باشد.

علیزاده با اشاره به پتانسیل گیلان در حوزه کشاورزی بر لزوم تقویت و اشاعه گردشگری کشاورزی تاکید و خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات روز دنیا در حوزه گردشگری 'توریسم کشاورزی' است و اغلب باغات و مزارع بعنوان جاذبه های گردشگری در بسته های سفر قرار می گیرد ؛ لذا با توجه به پتانسیل گیلان در حوزه کشاورزی باید تلاش شود تا گردشگری کشاورزی را به شکلی کامل و نظام مند اشاعه بخشید.

وی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی استان خواست در نوروز 95 براساس نیازسنجی و مخاطب شناسی ،بسته های نوین گردشگری طراحی و به متقاضیان ارایه دهند.

وی افزود: توسعه گردشگری و افزایش شمار گردشگران در گرو خدمات دهی مطلوب و باکیفیت از سوی همه عناصر سفر است؛ که در این میان دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری گیلان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری می توانند با سنجش موقعیت جامعه و بررسی ظرفیت های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی هر منطقه، بسته های سفر ویژه ای را تعریف نمایند، تحول در نظام اقتصادی را حاصل تلاش این عناصر خواند.

وی تاکید کرد: متناسب با نیاز و ذائقه متقاضیان سفر باید تلاش شود تا بسته های سفر از حالت یکنواختی خارج و متنوع و مهیج تر شود.

علیزاده، همبستگی و اتحاد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری را یک امر مهم دانست و تصریح کرد: توسعه گردشگری و ترغیب سرمایه گذاران برای حضور در استان مستلزم عزم جدی تمامی عوامل سفر است.

علیزاده بر لزوم خدمات رسانی از سوی راهنمایان در ایام عید نوروز تاکید نمود و خواستار تدوین برنامه های نوروزی از سوی آنان شد.

200 راهنمای گردشگری رسمی و 52 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان