Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های اخذ رأی ، یک واجب عقلی و شرعی است.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز (جمعه) هنگام به صندوق انداختن رأی خود در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در صندوق سیار شمار 200 در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: انتخابات از نظر اینکه سرنوشت ملت را تعیین می کند، امر مهمی است که مقام معظم رهبری آن را عید خواندند و امروز مردم برای شرکت در این عید پیروی از ولایت و مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور، خود پای صندوق های رأی حضور می یابند و رأی می دهند.

وی اظهار داشت: همانطور که همه در زندگی تلاش می کنند سرنوشت خویش را بهتر رقم بزنند، مردم هم با رفتن به مراکز رأی گیری، سرنوشت خود از لحاظ تعیین نمایندگان قوه مقننه و قانون گذاری و خبرگان رهبری تعیین می کنند.

آیت الله قربانی خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مدت چهار سال و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به مدت هشت سال، کشور را بیمه می کنند.

وی همچنین از مردم خواست از ابتدای ساعت های رأی گیری ، در پای صندوق های رای حضور یابند و آن را به تاخیر نیاندازند.

وی افزود: قرآن کریم به مردم توصیه می کند که برای کسب مغفرت و رحمت خدا، سرعت بگیرند و همانطور که نماز را باید اول وقت بخوانیم، برای رأی گیری و حضور در سرصندوق ها نیز باید به عنوان یک رحمت الهی شتاب کنیم.

امروز (هفتم اسفندماه) روز برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری است.

استان گیلان با افزون بر 14 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و 480 هزار نفر و 16 شهرستان، دارای 11 حوزه انتخابیه ، 13 نماینده در مجلس شورای اسلامی و چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

در این دوره، یک میلیون و 861 هزار و 370 نفر واجد شرایط رأی دادن در استان گیلان هستند که از این تعداد، 78 هزار نفر رأی اولی اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان