Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : شعبان علی خاوری پیش از ظهر امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح های راهسازی در استان اظهار کرد: با توجه به جاذبه های گردشگری، وجود دریای خزر، بندرها و قرارگرفتن در مسیر کریدور شمال ـ جنوب در گیلان، احداث راه های مواصلاتی به ویژه آزادراه دارای اهمیت بسیاری در این استان است.

وی به عبور گردشگران بسیار از جاده های گیلان اشاره کرد و افزود: احداث جاده با استانداردهای بالا موجب حضور بیشتر گردشگران و رونق اقتصادی در منطقه می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از احداث آزادراه سراوان ـ سنگر ـ سیاهکل ـ املش ـ رحیم آباد با مشارکت بخش خصوصی در این استان خبر داد و بیان کرد: آزادراه مذکور به روش سرمایه گذاری بی.او.تی احداث می شود.

خاوری، احداث آزادراه سراوان ـ سنگر ـ سیاهکل ـ املش ـ رحیم آباد را سبب تحول بسیار در حمل و نقل گیلان خواند و تصریح کرد: احداث آزادراه مذکور موجب کاهش تراکم تردد در جاده های شرق استان می شود.

وی سرمایه اجرای طرح مذکور به روش بی.او.تی را به عهده سرمایه گذار عنوان کرد و گفت: طراحی، ساخت و بهره برداری از تعهدات طرف قرارداد است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه آزادراه سراوان ـ سنگر ـ سیاهکل ـ املش ـ رحیم آباد در مدت سه سال اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: احداث آزادراه مذکور پروژه ملی محسوب می شود و یکی از بسترهای توسعه در گیلان است.

خاوری یادآور شد: اجرای پروژه آزادراه سراوان ـ سنگر ـ سیاهکل ـ املش ـ رحیم آباد نقش مهمی در تسریع حمل و نقل کالا، مسافر و توسعه منطقه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان