Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عظیم بلبل آبادی پیش از ظهر امروز در جلسه برق منطقه ای گیلان به کارگیری مولدهای مقیاس کوچک به منظور غلبه بر مشکلات شبکه انتقال و فوق توزیع برق این استان را مهم دانست.

وی با بیان اینکه مجوز احداث 6 نیروگاه مولد مقیاس کوچک «مقیاس کوچک 25 مگاوات» برای گیلان اخذ شد، اظهار کرد: برای نخستین بار در مجموع 150 مگاوات برق توسط نیروگاه مولد مقیاس کوچک در گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان اخذ مجوز نیروگاه های مولد مقیاس کوچک برق را موجب ایجاد جهش چشمگیر در نوآوری و خلاقیت در تمام سطوح برق گیلان عنوان کرد.

وی عدم نیاز به سرمایه گذاری زیاد و امکان جذب مشارکت عمومی و سرمایه های متوسط را از مزایای نیروگاه های مذکور ذکر کرد و ادامه داد: کوتاه بودن دوره زمانی احداث نیروگاه های مذکور، حذف تلفات انتقال و کاهش تلفات توزیع برق از جمله مزایای آن است.

بلبل آبادی خاطرنشان کرد: با احداث نیروگاه های مولد مقیاس کوچک برق در گیلان امکان ساخت داخل و تولید محلی در افق آینده کشور فراهم می شود.

وی مکان یابی آسان و عدم نیاز به شبکه گاز رسانی ویژه و امکان و دسترسی مناسب تر برای تأمین سوخت در تکنولوژی ها بر اساس سوخت های فسیلی را از دیگر مزایای نیروگاه های مذکور برشمرد.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان خاطرنشان کرد: عدم انتشار آلاینده های زیست محیطی در حالت استفاده از ظرفیت زباله های شهری و دامی از دیگر مزایای اصلی تولید پراکنده در مولد مقیاس کوچک در گیلان محسوب می شوند.

به گفته وی، برای ایجاد نیروگاه 10 مگاواتی برق شرکت تعاونی زرین روغن گیلان و مطالعات مقدماتی سرمایه گذار معرفی نامه صادر شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان