Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : محمدحسین اصغریان پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال گیلان با اشاره به برگزاری جلسه های رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در استان اظهار کرد: برگزاری جلسه های مذکور امیدوارکننده است، اما موضوعی که ما را نگران می کند اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان است.

وی به تعهد اعداد و ارقام بزرگ توسط سیستم بانکی در سفر رئیس جمهور به گیلان اشاره کرد و افزود: بعضی از بانک ها بهتر عمل کردند، اما عملکرد برخی از بانک ها ضعیف است.

اصغریان با بیان اینکه سیستم بانکی گیلان در مقابل مرکز ضعیف عمل می کند، تصریح کرد: اگر بانک ها نیاز به حمایت محمدعلی نجفی استاندار و مجمع نمایندگان گیلان دارند اعلام کنند تا بتوانیم در مورد سفر کاروان تدبیر و امید به استان پاسخی برای افکار عمومی داشته باشیم.

*پرداخت 330 میلیارد تومان تسهیلات سفر رئیس جمهور به گیلان

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور به نرخ 41.9 درصدی مشارکت در اجرای طرح های اشتغالزایی در استان اشاره کرد و گفت: گیلان رتبه سوم در ایجاد مشارکت اشتغال در کشور را کسب کرده و این موضوع نشان دهنده بهتر شدن وضعیت اشتغال در استان است.

محمدعلی نجفی به ثبت 38 هزار و 690 شغل در سامانه رصد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان اشاره کرد و افزود: به دنبال ایجاد اشتغال در استان هستیم و تثبت اشتغال مذکور گویای فعالیت ها است.

وی با اشاره به اینکه طرح های مختلفی در منطقه آزاد انزلی در حال اجراست، بیان کرد: بسیاری از فعالیت های بخش خصوصی در آمارها ثبت نشده است.

استاندار گیلان بر ایجاد اشتغال در بخش های مختلف تاکید کرد و یادآور شد: به دنبال استخدام در بخش دولتی نیستیم، اما اگر در این زمینه اقدام کنند، خوشحال می شویم.

نجفی با تاکید براینکه رتبه اشتغال گیلان باید از میانگین کشوری در سال 95 خارج شود، تصریح کرد: سال آینده باید از رتبه 16 اشتغال کشوری عبور کنیم و نرخ بیکاری در گیلان را کاهش دهیم.

وی به مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان اشاره کرد و گفت: تاکنون 330 میلیارد تومان از محل مصوبات سفر به طرح های نیمه تمام و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شده است.

استاندار گیلان اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور را یکی از مطالبات استان خواند و اظهار کرد: بعضی از بانک ها همکاری خوبی دارند اما برخی ضعیف عمل می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان