Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: شهرستان رشت دارای ۲۲۰۰ شهید است که با این میزان حدود ۳۰ درصد از کل شهدای استان گیلان را در بر می گیرد.

ابراهیم طاهرنژاد در نشست برنامه ریزی جهت برگزاری بزرگداشت شهدای گیلان، اظهار داشت: در گیلان 8000 شهید والامقام داریم که 400 نفر از این شهدا، شهدای قبل از انقلاب و ایام پیروزی انقلاب هستند که به دست منافقین کوردل و ضد انقلابیون به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه 37 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و 35 سال از شروع جنگ تحمیلی و تقریبا 27 سال از آخرین روزهای دفاع مقدس گذشته است، افزود: نام شهدا زیباترین نام و بهترین مقصد و آرزو و دست یافتنی ترین هدیه خدا برای بندگان برگزیده است.

طاهرنژاد با اشاره به اینکه بنیاد شهید قبل از شروع جنگ تحمیلی به فرمان امام(ره) تاسیس شد، گفت: جایگاه شهدا در تقویم، نیازمند زیباترین مکان و تاریخ است که با یک تصمیم انقلابی و راهبردی، روز تاسیس بنیاد شهید، روز بزرگداشت شهید نیز نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه قطعاحضرت امام خمینی(ره) روزهای پرمخاطره دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را پیش بینی می کردند، اظهار داشت: ایشان می دانستند که تندبادهای حوادث، انقلاب اسلامی را تهدید می کند لذا مأمن و مکانی را برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا تاسیس کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: نگاه شهدا متصل به نگاه خداست و از چشمان شهدا تا چشمان خدا و نور خدا راهی نیست؛ اگر نگاه شهدا بر ما با رضایتمندی باشد قطعا"رضایت خدا حاصل شده و این را هم فراموش نکنیم که شهدا با تواضع و افتادگی به آفتاب رسیدند./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان