Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : شعبان علی خاوری ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری گیلان اظهار کرد: ستاد بازآفرینی شهری به منظور دستیابی به اهداف سند ملی، توانمندسازی سکونتگاه های رسمی و پیشگیری از رشد ناهمگون شهرها در استان تشکیل شده است.

وی توانمندسازی اقتصادی و اولویت مدیریت در بافت های ناکارآمد شهری را از اهداف تشکیل ستاد مذکور در گیلان عنوان کرد و افزود: اجرایی کردن مصوبات قبلی و پیشگیری از گسترش محدوده ها و محله های نابسامان شهری در استان حائز اهمیت است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تأکید بر ارتقای فرهنگ شهروندی، بیان کرد: ارتقای کیفیت و پایداری ساخت وسازها، بهبود وضعیت اجتماعی ساکنان و ایجاد فرصت های شغلی، حفاظت پایدار و احیای میراث شهری از موضوع های مهم در ستاد بازآفرینی شهری است.

خاوری خواستار مشارکت همگانی برای رسیدن به اهداف مذکور شد و تصریح کرد: بازآفرینی شهری در شهرها تنها توسط شهرداری ها امکانپذیر نیست و برای موفقیت و رسیدن به اهداف بزرگ تمام دستگاه های اجرایی باید در امر توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی همکاری کنند.

وی ساماندهی کالبدی ـ زیرساختی را مهم ذکر کرد و گفت: توانمندسازی اجتماعی ـ فرهنگی، توانمندسازی اقتصادی و مشارکت مردمی، پیشگیری از گسترش اسکان غیر رسمی، مطالعات بیشتر و تهیه برنامه توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی از اولویت اجرای برنامه های ستاد بازآفرینی شهری در گیلان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اختصاص تسهیلات بانکی برای سه هزار واحد فرسوده در استان، خاطرنشان کرد: پروژه بافت فرسوده در شهرهای مختلف گیلان اجرایی شده است.

خاوری به اختصاص 180 میلیارد تومان برای بهسازی بافت فرسوده در شهرهای گیلان خبر داد و یادآور شد: تسهیلات مذکور از طریق بانک مسکن پرداخت می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان