Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با وجود محدودیت های اعتباری کشور، میزان اعتبارات تخصیصی آموزش و پرورش از سال 92 تاکنون، 2/2 درصد افزایش یافته است .

محمد دیمه ور روز جمعه بیان کرد: امیدواریم توافقات هسته ای و لغو تحریم ها ، موجب رشد اقتصادی و به تبع آن افزایش میزان فعالیت های آموزش و پرورش شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نهادینه شدن شوق تحصیل در دوره پیش دبستانی، گام اول برای تحقق عدالت آموزشی، توسعه دوره پیش دبستانی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به منظور افزایش ارتباط خانواده و مدرسه، یک دوره آموزشی برای اولیاء دانش آموزان در خصوص فرآیند آموزشی و پرورشی مدرسه ، قبل از آغاز سال تحصیلی آینده در نظر گرفته شده است.

دیمه ور سند تحول بنیادین را مبنای کار اجرایی حوزه تعلیم و تربیت کشور دانست و خاطرنشان کرد: انجام مدیریت یکپارچه از هنگام تولد تا 12 سالگی در راستای ایجاد تحول در آموزش های بخش پایه، از برنامه های مهم آموزش ابتدایی است .

وی با تاکید براجرای طرح های تدبیر و تعالی در راستای افزایش نقش راهبردی آموزشی مدیران تصریح کرد: 60 درصد راهکارهای سند تحول، مربوط به منابع انسانی و مدیریت آموزشی است .

دیمه ور منابع انسانی، منابع مالی، ارزیابی و پژوهش، برنامه درسی و تجهیزات فضای آموزشی را شش زیرمجموعه اصلی نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین برشمرد.

وی گفت: تربیت فرآیندی چند بعدی است که برای موفقیت درآن باید موارد شش گانه تربیت اخلاقی و عبادی، تربیت اقتصادی و حرفه ای ، تربیت بدنی و زیستی، تربیت علمی و فناوری ،تربیت هنری و زیبا شناختی و تربیت فرهنگی و اجتماعی توجه شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تحقق اهداف سند بنیادین نیازمند همکاری همه دستگاه ها است، افزود:حضور خانواده ها و آحاد جامعه و تعامل مسئولان آموزش و پرورش با دانشگاه فرهنگیان و همچنین تبیین نقش سایر دستگاهای اجرایی در تحقق اهداف سند بنیادین یک ضرورت است.

ایران 13 میلیون دانش آموز دارد که از این تعداد، هفت میلیون و 266 هزار دانش آموز دوره ابتدایی، دو میلیون و 992 هزار نفر دانش آموز دوره متوسطه اول و دو میلیون و 34 هزار دانش آموز در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده اند.

همایش تجلیل از برترین های جشنواره ها و فعالیت های آموزش ابتدایی گیلان، روز گذشته (پنجشنبه) با حضور دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در انزلی برگزار شد.

شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان