Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از افتتاح بخشی از باقی مانده آزاد راه رشت - قزوین تا شب عید امسال خبر داد.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در بازدید از روند ساخت 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین - رشت، با قدردانی از تلاش شبانه روزی دست اندرکاران اجرای این پروژه، از آماده سازی سه هزار و 600 متر از این مسیر تا نوروز خبر داد.

وی افزود: درتلاش هستیم یک لاین از آزادراه مذکور از سمت قزوین به رشت تا نوروز امسال آماده بهره برداری شود.

وی تصریح کرد: برای ساخت بخش اول از باقی مانده آزادراه، یک هزار و 200 میلیارد ریال هزینه می شود که بخشی از آن، تامین اعتبار شده و مابقی نیز در حال تامین شدن است.

استاندار گیلان با قدردانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت راه و شهرسازی گفت : پیمانکار برای اتمام پروژه، به طور شبانه روزی در حال تلاش است.

نجفی با اشاره به احداث پل 150 متری با سه دهنه در آزادراه رشت - قزوین اظهار داشت: با اتمام این قسمت از آزادراه، مسافرانی که وارد استان می شوند، در روزهای آغازین فروردین می توانند از این مسیر گذر کنند و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و چهار خطه کردن مسیر رودبار به منجیل، از بار ترافیکی این مسیر کاسته خواهد شد.

استاندار گیلان اضافه کرد: سه هزار و 600 متر از مسیر برگشت نیز تا خرداد ماه سال 96 ساخته می شود .

آزادراه رشت - قزوین به طول کلی 137.4 کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال - جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.

11 کیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، هنوز به طور کامل به بهره برداری نرسیده است.

اجرای عملیات آسفالت 900 متر از 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین - رشت بر عهده اداره کل راه و شهرسازی گیلان است، انجام حدود سه کیلومتر آن نیز به پیمانکار واگذار و مقرر شده باقیمانده این مسیر که حدود هفت کیلومتر است، به مناقصه گذاشته شود.

10 هزار و 683 کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان، یک هزار و 843 راه شهری و هشت هزار و 840 کیلومتر راه روستایی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان