Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان  صبح امروز در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گفت : شبکه های اجتماعی چیزی نیست که بتوان از دسترسی جوانان خارج کرد بلکه باید برای استفاده صحیح برنامه ارائه کرد.

در این نشست  که علاوه بر اعضای ستاد تعداد از مشاوران جوان دستگاه های اجرائی استان نیز حضور داشتند دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه علیرغم دلسوزی همه ی مسئولان نسبت به جوانان به آنان رسیدگی جدی نمی شود افزود : دستگاه های اجرائی عضو ستاد باید برای بخش های فرهنگی، ورزشی، ازدواج، بویژه اشتغال برنامهای  مدون را با جدیت دنبال کنند.

وی با بیان اینکه صرفاً به ثبت نام اشتغال در سامانه ی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نباید اکتفا کرد افزود : اگر به اشتغال جوانان پرداخته نشود باید در آینده پاسخگو باشیم.

استاندار گیلان به پتانسیل قوی دستگاه ها در حوزه ی جوانان اشاره و تصریح کرد : جوانان می توانند در آسیب شناسی و ارائه برنامه ها نقش بسزایی ایفا کنند.

وی با اشاره به  3736 شغل ایجاد شده در بخش اقتصاد مقاومتی از سوی سپاه گفت : در بخش های فرهنگی، ورزشی و نیز طرح های اقتصاد مقاومتی باید به صورت جهت دار حرکت شود.

وی دستگاه های بهزیستی، کمیته امداد و سازمان های حمایتی را موظف به ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات به نیازمندان دانست و افزود : بالا بردن افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی هنر نیست .

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت بالای جوانان در رفع مشکلات این حوزه تأکید و خاطر نشان کرد: هر بخشی را که به جوانان محول کنیم آنان با پتانسیل قوی موجود در خود می توانند آن اقدام را به بهترین نتیجه ختم کنند.

وی بر ضرورت درک نوع نگرش جوانان تأکید و خاطر نشان کرد : شبکه های اجتماعی چیزی نیست که بتوان از دسترسی جوانان خارج کرد بلکه  برای استفاده صحیح از  آنها برنامه ارائه کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن ابراز علاقمندی خود درخصوص بهره گیری از فرصت سازمان های مردم نهاد در بخش های مختلف افزود : NGO ها با حضور فعال خود بدون حمایت مالی از سوی دولت در حیات جامعه و پویایی آن نقش مهمی ایفا می کنند./ منبع : روابط عمومی استانداری گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان