Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : داوود زارع امروز با اشاره به وضعیت ساخت وساز غیرمجاز در عرصه های منابع طبیعی گیلان اظهار کرد: در عرصه های منابع طبیعی گیلان اجازه ساخت وساز به صورت غیرقانونی به هیچ کس داده نمی شود.

وی افزود: قانون گذار اجازه داده برای اجرای طرح های عمرانی و عمومی بخش خصوصی و دولتی یک سری اراضی را از طریق قانونی به این طرح های پیش بینی شده واگذار شود.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، اراضی مورد نیاز به طرح هایی در زمینه صنایع وابسته به بخش گردشگری، صنایع مرتبط با بحث تولید و طرح های کشاورزی کمیسیون های مربوطه، واگذار می شود.

وی با اشاره به اینکه در واگذاری عرصه های منابع طبیعی یکسری محدودیت و ممنوعیت های قانونی توسط دولت پیش بینی شده است، افزود: طرح های جنگل کاری شده، مسیر کوچ عشایر و نهالستان ها و ... شرایط واگذاری را ندارند.

زارع با بیان اینکه جنگل ها نیز مشمول قانون ممنوعیت واگذاری هستند، خاطرنشان کرد: اراضی که فاقد پوشش جنگلی بوده و قابلیت واگذاری تشخیص داده نمی شود برای سازه ها در اختیار طرح های مذکور قرار می گیرد و در بخش دولتی عرصه به صورت رایگان بر اساس تبصره یک ماده 69 واگذار می شود.

وی درباره مشارکت مردم گفت: امسال چهار پروژه در گیلان تعریف شده که با مشارکت مردم در دست اجراست و حدود 70 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در سیاهکل که قبلاً مورد حریق واقع شده بود با مشارکت مردمی در حال احیا شدن است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه در هفته منابع طبیعی غرس نهال در منطقه مذکور انجام می شود، یادآور شد: بحث جنگل کاری نیز در این هفته انجام می شود.

وی پیگیری حدود 500 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در رودبار با مشارکت مردم را از دیگر اقدام ها عنوان کرد و متذکر شد: در منطقه «شولم» فومن نیز طرح آبخیزداری در حال اجراست./ منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان