Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : احمد سیاوش پور، رئیس دادگستری گیلان امروز(17 اسفند) در جلسه شورای برنامه ریزی توسعه استان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شده بود اظهار کرد: در دو سال اخیر با همکاری مدیران دستگاه های اجرایی در بخش توسعه استان گام های موثری برداشته شده است.

 وی با بیان اینکه قوه قضایه هم سو در باب توسعه استان با دیگر دستگاه ها همکاری لازم را انجام می دهد گفت: گیلان دارای ظرفیت های بالایی در بخش های مختلف است که اگر مورد توجه قرار گیرد زمینه رونق اقتصاد گیلان بیش از پیش در استان مهیا خواهد شد.

 سیاوش پور خاطرنشان کرد: با همکاری و همدلی در راستای توسعه استان می توان برخی از پرونده های تشکیل شده را کاهش و با گفتگو و داوری، مسائل پیش روی توسعه استان را حل و فصل کرد.

 رئیس دادگستری گیلان افزود: اگر یک مقام دولتی در راستای شاخص های توسعه و غیره از مسیر قانون تخطی کرد، باید پاسخگو  باشد.

 وی اظهار کرد: در راستای توسعه، حفظ حقوق بیت المال مورد توجه قرار گیرد و طرح های ارائه شده، قانونمند و موثر باشد و با در نظر گرفتن عوامل و عواقب محیط زیستی اجرایی گردد.

 شعبانعلی خاوری، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در این نشست با ارائه برنامه های پیش روی سال آینده اظهار کرد: ساخت و توسعه 35 کیلومتر از پروژه های ملی استان که تاکنون 10 کیلومتر اجرایی شده است.

 وی به دیگر پروژه ها پرداخت و افزود: آسفالت و روکش یکصدو 50 کیلومتر راه شریانی، واگذاری بیش از 4 هزار واحد مسکن مهر، خط کشی و روکشی و ایمنی راه های روستایی  و.... از دیگر برنامه های مهم  اداره کل راه و شهرسازی گیلان در سال 95 است.

 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اضافه کرد: جهت کاهش تصادفات ۳ دور برگردان با کیفیت استاندارد در گیلان دردست اجراست و همچنین با بهره مندی از فناوری های نوین  و با حفاظت و حراست از منابع طبیعی استان طرح های راه و شهرسازی استان اجرایی و عملیاتی می شود.

 خاوری  تصریح کرد: با بهره مندی از فناوری نوین در استفاده از مصالح عمرانی صرفه جویی انجام خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان