Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: در بخش کشاورزی با توجه به مکانیزه شدن نمی توان اشتغال زیادی ایجاد کرد و کشاورزی گیلان از سایر استان ها عقب تر است.

محمد علی نجفی امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان که با حضور جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد اظهار داشت: در بحث مبادله توافقنامه ها نسبت به گذشته پیشرفت خوبی داشتیم و باید از ظرفیت های فانونی برای توسعه استان حداکثر استفاده را ببریم.

وی با اشاره به عملکرد اداره کل محیط زیست گیلان، افزود: انتظار داریم محیط زیست برنامه ریزی کند و برنامه های خود را درباره تالاب انزلی و زیستگاه ها ارائه دهد و باید واقعیت های موجود را بررسی کنیم و مطابق فرمایش مقام معظم رهبری هیچ توسعه ای بدون نگاه زیست محیطی نباید شکل بگیرد.

استاندار گیلان در ارتباط با بحث رودخانه زرجوب و گوهررود تصریح کرد: در این مورد هنوز بودجه ای نیامده و مجوزی اشتباه به جای وزارت نیرو به اداره آب منطقه ای داده شد و انتظار داریم اداره محیط زیست با سازمان های مردم نهاد برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه در 2 سال اخیر افزایش حقوق اداره کل محیط زیست به خوبی صورت گرفت گفت: شرایط امسال شرایط خاص بود و شب عید نگران دستگاه هایی هستیم که در پرداخت مشکل دارند و امیدواریم وضع مالی و امکانات کارمندان بهتر شود.

نجفی درباره اعتبارات پژوهشی استان گیلان اظهار کرد: باید دستگاه های دولتی همکاری لازم را با سازمان مدیریت برنامه ریزی و دانشگاه گیلان داشته باشند و زیبنده استان نیست که بودجه پژوهشی استان برگشت بخورد.

استاندار گیلان در رابطه با بودجه سال 95 خاطرنشان کرد: باید از فرصت نمایندگان مجلس استفاده کنیم و دستگاه ها دقت لازم را انجام دهند تا از امتیازات و سهم بودجه ای حداکثر استفاده را ببریم.

نجفی با اشاره به اینکه دستگاه های دولتی برای اشتغال جوانان برنامه داشته باشند، تصریح کرد: در بخش کشاورزی با روند مکانیزه شدن نمی توان اشتغال زیادی ایجاد کرد و همچنین در بخش کشاورزی از سایر استان های کشور عقب هستیم.

استاندار گیلان درباره طرح ها و برنامه های عمرانی و فرهنگی اظهار داشت: تا زمانی که طرح ها و برنامه های قبلی افتتاح نشوند نباید برنامه و طرح جدیدی را شروع کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان