Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : محمدی با بیان اینکه  تمام تلاش سازمان در سال جاری، برنامه محوری به جای بودجه محوری بود، گفت: بجای آنکه بودجه صرف یک پروژه کلان شود بهتر است که آن را صرف چندین پروژه کوچک تر کنیم تا زودتر به نتیجه برسیم.

کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه  تمام تلاش سازمان در سال جاری، برنامه محوری به جای بودجه محوری بود، گفت: شاید آنگونه که باید امسال این مهم رخ نداد، اما مطمئنا برای سال آینده برنامه ریزی مقدم بر همه کارها خواهد بود لذا از همه سازمان ها و دستگاه ها انتظار می رود برنامه های خود را با رعایت اولویت بندی برای سال 95 به سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان ارائه دهند.

وی با اشاره به دستورات بخش اول جلسه شامل برنامه های ادارات کل محیط زیست، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت برای سال آینده، از محیط زیست به عنوان یکی از زیربنایی ترین مشکلات کشور و استان یاد کرد و ادامه داد: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و همه مسئولان حول محور محیط زیست است که نشان دهنده اهمیت غوف العاده موضوع می باشد.

محمدی با اشاره به مبادله موافقت نامه ها توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، تصریح کرد: یکی از کارهای این سازمان که شاید مهمترین نباشد، اما وقت زیادی را به خود اختصاص می دهد، تنظیم و مبادله موافقت نامه هاست لذا اگر دستگاه ها به موقع اقدام به ارائه طرح ها نمایند در کاهش زمان و تسهیل امور موثر خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان اضافه کرد: تلاش می کنیم هماهنگی مناسبی بین برنامه ریزی، بودجه بندی و نظارت ایجاد گردد تا هم وفاق بیشتری حاصل شود و هم از تعدیل جلوگیری به عمل آید. به عنوان نمونه پروژه ای که باید با 2 میلیارد به اتمام برسد با 5 میلیارد هم به بهره برداری نمی رسد.

وی تاکید کرد: اگر برنامه ریزی ها صحیح، مناسب و به هنگام باشد و اگر بدانیم بودجه ای که در اختیار هست چگونه باید توزیع شود موفق تر خواهیم بود.

محمدی افزود: بجای آنکه بودجه صرف یک پروژه کلان شود بهتر است که آن را صرف چندین پروژه کوچک تر کنیم تا زودتر به نتیجه برسیم که این امر نیازمند همکاری دستگاه ها و عنایت استاندار محترم می باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان