Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

سردار محمدرضا میرحیدری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه پایان سال اظهار کرد: یکی از نگرانی های خانواده ها آیین سنتی چهارشنبه پایان سال است.

وی ادامه داد: در گذشته سنت چهارشنبه پایان سال بدون مشکل و عارضه برگزار می شد اما زمانی که دشمن در این زمینه ورود کرده و سبب ترویج راه های غلط شده، هر سال خسارت های بسیاری متوجه مردم به ویژه قشر جوان و نوجوان می شود.

* نابینایی دو نفر به دلیل انفجار مواد محترقه در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از آسیب جدی پنج نفر به دلیل انفجار مواد محترقه در استان خبر داد و بیان کرد: چهارشنبه پایان سال هنوز آغاز نشده اما طبق نظر پزشکان امیدی به احیای بینایی دو نفر از مصدومان مذکور نیست.

میرحیدری با بیان اینکه تعدادی از چشمان مصدومان انفجار مواد محترقه در سال گذشته تخلیه شده است، تصریح کرد: از خانواده ها استدعا داریم مراقب جوانان و نوجوانان باشند.

وی بر مراقبت خانواده ها از فرزندان در مقابل تحریک شبکه های اجتماعی تأکید کرد و گفت: والدین فرزندان خود را در چهارشنبه آخر سال رها نکرده و تنها نگذارند.

* بازداشت اخلال گران چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز

رئیس پلیس گیلان با تأکید بر برخورد شد با اخلال گران نظم و امنیت عمومی در چهارشنبه پایان سال، خاطرنشان کرد: افرادی که موجب بی نظمی و اختلال در نظم عمومی شوند تا پایان تعطیلات نوروز زیر نظر هستند و بازداشت می شوند.

میرحیدری به برخورد با خودروهای ایجادکننده سد معبر در چهارشنبه پایان سال در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: خودروهایی که در روند ترافیک استان بی نظمی ایجاد کنند مدت یک ماه توقیف می شوند.

وی خواستار مدیریت ناهنجاری ها توسط خانواده ها شد و اظهار کرد: چهارشنبه آخر سال پلیس به صورت محله محور در جامعه حضور پیدا می کند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه پلیس با نشاط جامعه مخالفتی ندارد، تصریح کرد: با آنها که بخواهند برای خانواده ها و نظم عمومی مزاحت ایجاد کنند، برخورد می شود.

* جلوگیری از تجمع های خیابانی در چهارشنبه آخر سال

میرحیدری از جلوگیری از تجمع های خیابانی در چهارشنبه پایان سال در گیلان خبر داد و افزود: رانندگان محدودیت های ترافیکی را رعایت کنند و کمتر از خودروهای شخصی استفاده شود.

وی با تأکید بر برخورد با فروشندگان مواد محترقه در گیلان، بیان کرد: با مغازه هایی که نسبت به فروش مواد محترقه پر خطر اقدام کنند به شدت برخورد می شود.

رئیس پلیس گیلان به هماهنگی با صنوف و اتحادیه ها در گیلان اشاره کرد و گفت: از فعالیت واحدهای صنفی متخلف به طور کوتاه مدت و دائمی جلوگیری می شود و به این افراد اجازه فعالیت نمی دهیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان