Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امروز گیلان غرق در اشک و ماتم و اندوه شهدای گمنامی است که پس از سالها دوری از وطن به میهن بازگشتند. شهدایی که مادران شهیدان با چهره های اشکبار به استقبالشان رفتند تا احساس غربت نکنند.

گوشه گوشه شهر پر بود از مادران، پدران، همسران، خواهران و برادران شهدا و مردمی که از روی ادای دین آمده بودند با این شهدا تجدید پیمان کنند.

سیل مشتاقان به ویژه جوانان و نوجوانان از ساعات اولیه صبح امروز در میدان سپاه رشت جمع شده بودند تا بگویند ما مدافع آرمان ها و ارزش های شهدا هستیم و راهشان را ادامه می دهیم.

امروز هوای گیلان با حضور شهدا رنگ و بوی حماسی به خود گرفته و پرستوهای خونین بال با حضور گسترده مردم شهیدپرور گیلان از میدان سپاه رشت تا میدان شهدای ذهاب که معراج شهداست بر دوش مردم ولایتمدار شهر تشییع شدند.

آری شهدای گمنام آمدند تا بگویند کتاب دفاع مقدس بسته نشده و مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم همچنان ادامه دارد.

سرهنگ رسول جلایی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه پیکر مطهر  12 شهید گمنام سال های دفاع مقدس در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا( سلام الله علیها) در رشت تشییع می شود گفت: دانشگاه آزاد بندرانزلی، ستاد منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش، رضوانشهر، آستانه اشرفیه، ماسال و شاندرمن تعیین شده است.

وی ادامه داد: این شهدا در عملیات های خیبر، بدر، محرم، کربلای 5، والفجر یک و والفجر 8 شهید شده که در مناطق فاو، فکه، شرهانی، شلمچه، شرق دجله و مجنون تفحص شده اند.

جلایی با بیان اینکه 27 نقطه از گیلان با  پیکر 87 شهید گمنام تزئین شده است، اظهار کرد: مراسم وداع با شهدای گمنام امشب در شهرستان های مذکور برگزار شده و فردا همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) تشییع و تدفین می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان