Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: امسال ۴۱ واحد صنعتی راکد و غیرفعال گیلان راه اندازی شد و به چرخه تولید بازگشت که با راه اندازی مجدد این تعداد واحد صنعتی، برای ۴۳۰ نفر در گیلان اشتغال زایی صورت گرفت.

طهمورث لاهوتی امروز در جمع اصحاب رسانه استان با گرامی داشت فرا رسیدن ایام نوروز اظهار داشت: استان گیلان از ظرفیت های خوبی در توسعه صنعت و به ویژه صنایع کوچک برخوردار است و این ظرفیت ها گیلان را از لحاظ رتبه بندی در کشور مطرح کرده است.

وی افزود: در سال های گذشته استان گیلان به تأسی از شرایط کشور و به دلیل وجود تحریمات با رکود اقتصادی مواجه بوده است که با همین احوالات استان گیلان به لحاظ حفظ حیات صنعتی واحدها موفق عمل کرد و در حال حاضر روند پیشرفت رو به رشدی را طی می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به اینکه با وجود مشکلات موجود و رکود اقتصادی حکم فرما در کشور و استان، سرمایه گذاری های قابل توجه و چشم گیری در شهرک های صنعتی گیلان صورت گرفت، خاطرنشان کرد: امسال 742  واحد صنعتی در شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی گیلان به بهره برداری رسید که با را ه اندازی این واحدها برای 13 هزار 618 نفر اشتغال زایی شد.

لاهوتی تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی مصوب گیلان را 35 شهرک و ناحیه اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 33 شهرک و ناحیه صنعتی در دست بهره برداری و واگذاری زمین است.

وی با اشاره به اینکه می توان از ظرفیت های صنعتی موجود در استان بهره های فراوانی برد، تصریح کرد: 52 واحد صنعتی امسال در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی صنایع کوچک از سازمان صنعت، معدن و تجارت پروانه بهره برداری گرفتند و با بهره برداری از این واحد ها برای 614 نفر در این بخش اشتغال زایی شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با بیان اینکه برگزاری سه تور نمایشگاهی خارج از استان و پنج تور صنعتی داخل و خارج استان از اقدامات امسال شرکت شهرک های صنعتی گیلان است، افزود: امسال 8 واحد کارگاهی در سطح استان به بهره برداری رسید و برگزاری 28 دوره آموزشی برای هزار و 200 نفر از اقدامات شرکت در سالی جاری است.

لاهوتی برگزاری نمایشگاه های توانمندی های صنعتی را یکی از اقدامات مؤثر این شرکت دانست و با اشاره به اینکه 80 واحد صنعتی کوچک در آن شرکت داشته اند، خاطرنشان کرد: ایجاد دفاتر کار مجازی و اس.ام.ای و معرفی محصولات صنعتی در این سایت برای 90 واحد صنعتی از اقدامات خوب این شرکت است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی با اشاره به اینکه 5 واحد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در سال آینده در گیلان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: این تصفیه خانه ها در شهرهای رودسر، کیاشهر و نقره ده آستانه اشرفیه، فومن، رضوانشهر و سفیدرود رشت است که در حال حاضر از 20 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان