Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : علی منتظری ظهر امروز در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به برپایی نمایشگاه بهاره در این استان اظهار کرد: 6 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در آستارا، انزلی، تالش، رودسر و دو نمایشگاه در رشت برپا شده است.

وی 222 غرفه را مربوط به پوشاک، 67 غرفه کیف و کفش، 143 غرفه آجیل و خشکبار، 68 غرفه شیرینی، 233 غرفه لوازم خانگی و... عنوان کرد و گفت: در نمایشگاه بهاره کالا با تخفیف 10 تا 15 درصد نسبت به سطح بازار عرضه می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در مجموع 733 غرفه نمایشگاهی عرضه مستقیم کالا در این استان راه اندازی شده است، تصریح کرد: 744 مورد فروش فوق العاده در گیلان ایجاد شده است.

وی از اجرای طرح کشیک نانوایان، شرکت های پخش، واحدهای خدمات خودرویی و... در روزهای تعطیلات نوروزی در گیلان خبر داد و یادآور شد: با انجام گشت های مشترک در استان بر نحوه توزیع کالا و خدمات رسانی مراکز مختلف صنفی و خدماتی نظارت می شود.

منتظری ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و تجهیز فروشگاه ها به صندوق مکانیزه فروش برای واحدهای صنفی را از مهم ترین برنامه ها در حوزه بازرگانی داخلی ذکر کرد.

وی اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز را از 15 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین 95 در حال اجرا دانست و خاطرنشان کرد: از شهروندان گیلانی می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی نظیر عدم درج قیمت و نرخ نامه، عدم صدور فاکتور، کم فروشی و ... شکایت خود را با سامانه شبانه روزی 124 ستاد خبری بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا شماره تلفن 33125444 اتاق اصناف مرکز گیلان درمیان بگذارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تقویت و حمایت از سرمایه گذاران در راه اندازی فروشگاه های بزرگ و چند منظوره در استان، تلاش برای برندسازی فرش دستباف گیلان را از دیگر برنامه های مهم حوزه تجارت است.

وی یادآور شد: تلاش برای افزایش صادرات کالای تولیدی استان به کشورهای CIS به ویژه کشور روسیه و احداث شهرک پخش در شهرک صنعتی سفیدرود رشت، از جمله برنامه های دیگر در حوزه تجارت است.

منتظری احداث سردخانه های صنعتی، توسعه ناوگان حمل و نقلی، اسکله، ایجاد فروشگاه های بزرگ، توسعه شرکت های پخش و... را جزو برنامه های تجاری گیلان در لایحه برنامه ششم توسعه برشمرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان