Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دکتر محمد علی نجفی عصر امروز در آخرین نشست شورای آموزش و پرورش در سال 94 گفت : 176 واحد آموزشی با 886 کلاس درس با هزینه 83 میلیارد تومان در 2 سال گذشته در گیلان ساخته شده است .

وی گفت : ساخت این تعداد مدرسه موجب ارتقاء وضعیت زیرساخت های آموزشی در گیلان شده است که در ابتدای دولت تدبیر و امید وضعیت مناسبی نداشته ایم .

وی افزود : ساخت این واحدهای آموزشی با حذب اعتبارات مصوب استانی و ملی توسط اداره کل نوسازی مدارس و کمک خیرین ساخته شده است.

دکتر نجفی ادامه داد: کسب این رتبه نشان دهنده حجم انبوه کارهایی است که در بخش نوسازی مدارس استان و نهضتی که به راه افتاده است را نشان می دهد .

وی اظهار داشت : بر اساس ارزیابی صورت گرفته توسط وزارت آموزش و پرورش گیلان دومین استان در تحقق اجرای پروژه های نوسازی مدارس است .

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : 70 مدرسه دیگر نیز با 460 کلاس درس در سال 95 ساخته خواهد شد .

وی با بیان اینکه در بخش پروژه های مشارکتی و خیرین گیلان در سال 94 به رتبه دوم کشور دست یافت افزود : در بخش کیفیت و نظارت بر ساخت این واحدها نیز گیلان توانسته مقام دوم را بدست آورد .

وی به تحولی که در گیلان در بخش استاندارد سازی سیستم های گرمایشی پدیدآمد اشاره کرد و گفت : در سالهای 93 و  94    2847    کلاس درس استاندارد سازی گرمایشی صورت گرفت و انشاء ا... با تلاش خوب اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس گیلان تا سال آینده باید کلیه بخاریهای نفتی از مدارس حذف شود .

وی آمار بی سوادی استان را برازنده گیلان ندانست و افزود : باید در جهت حل این مشکل عزم جدی داشته باشیم و امیدوارم با تلاش بیشتر در پایان سال آتی آمار قابل قبولی را در این بخش ارائه دهیم .

نماینده عالی دولت در گیلان برگزاری اردو های راهیان نور  را از جمله اقدامات خوب صورت گرفته در آموزش و پرورش دانست و افزود : برگزاری این اردوها موجب می گردد تا دانش آموزان عزیز با آرمان ها و اهداف نظام در دفاع مقدس و رشادتهای رزمندگان بیشتر آشنا شوند .

وی تاکید کرد : باید دقت شود تا در برگزاری این اردوها کوچکترین حادثه ای رخ ندهد و در صورت بروز باید پشتیبانی های لازم صورت گیرد .

وی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش های مختلف استان اظهار داشت : خدا را شاکریم که با تدبیر صورت گرفته در پایان سال 94 در بخش های مختلف شاهد رشد قابل قبولی هستیم و این میسر نبود مگر با تلاش و حضور همه دست اندرکاران بخش های مختلف اجرایی و همدلی، اتحاد ، صفا و یکرنگی که در استان وجود دارد .

دکتر نجفی با اشاره به بهره گیری استان از همدلی و همزبانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اظهار داشت : تحقق این مهم باعث می شود تا در کنار همه اندیشه های متفاوت در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات مردم راسخ باشیم .

نماینده عالی دولت در گیلان آمارهای ارائه شده در استان را مورد تایید مرکز آمار ایران دانست و افزود : در صورتی می توانیم آماری ارائه دهیم که مورد تایید بخش های ناظر باشد و آمارهایی ارائه شده در استان نیز از سوی مرکز آمار ایران است .

وی به سفر 3 روزه خود به ارمنستان نیز اسشاره کرد و افزود : امروز کشور ارمنستان فرصت مناسبی برای صادرات به شمار می رود و هدف از این سفر بهره گیری از این فرصت بود که خوشبختانه به خوبی انجام پذیرفت .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان