Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از تجهیز 25 راهدارخانه و تشکیل 41 گروه راهداری با 481 نفر راهدار ایام نوروز در این استان خبر داد.

شعبان علی خاوری عصر امروز در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی این شهرستان اظهار کرد: عملیات حوزه راه در طول سال انجام می شود و ثمره آن را در ایام نوروز مشاهده می کنیم.

وی به برطرف کردن چهار گره ترافیکی در جاده های گیلان اشاره کرد و افزود: تاکنون برطرف کردن گره های ترافیکی در چهار نقطه انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه 3.6 کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین ـ رشت یکی از گره های ترافیکی در جاده های استان است، تصریح کرد: 29 اسفند ماه جاری مسیر مذکور زیر بار ترافیک می رود.

خاوری از حجم سنگین ترافیک زنجیره ای و به هم پیوسته در آزادراه قزوین ـ رشت خبر داد و بیان کرد: باز کردن باقی مانده آزادراه قزوین ـ رشت در کاهش بار ترافیکی تاثیرگذار است.

وی به گره ترافیکی در محور خطبه سرا اشاره کرد و گفت: امسال با کمک نیروی انتظامی 40 درصد از گره مذکور برطرف شده و امیدواریم سال 95 مشکل این مسیر به طور کامل برطرف شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه آماده سازی محورهای مواصلاتی در ایام نوروزی چهار میلیارد تومان برای ما هزینه داشته است، خاطرنشان کرد: تهیه آسفالت سرد از جمله اقدام های انجام شده توسط اداره کل راه و شهرسازی استان است.

خاوری به استقرار عوامل کشیک راهداری به طور شبانه روزی در ایام نوروز اشاره کرد و یادآور شد: از 25 اسفند ماه جاری گروه های راهداری افزایش پیدا کردند و کشیک های راهداری تا 15 فروردین ماه سال 95 ادامه دارد.

وی نظارت تصویری بر شبکه راه ها را از برنامه های اداره کل راه و شهرسازی گیلان خواند و اظهار کرد: استقرار جرثقیل یکی از مشکلات ما در استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه جرثقیل های کوچک را در اختیار داریم، تصریح کرد: انجام کارهای بزرگ نیاز به جرثقیل های سنگین دارد و در این زمینه نقص داریم.

خاوری به ممیزی و بازنگری تابلوهای راهداری در گیلان اشاره کرد و افزود: بازنگری از تابلوها در تمام راه های شریانی استان انجام شده است.

وی از تسطیح و مرمت بعضی از راه های فرعی و اصلی از نظر شانه راه در گیلان خبر داد و بیان کرد: استقرار 9 سکوی پلیس راه در جاده های استان انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به 2 هزار و 500 کیلومتر خط کشی راه ها در استان، خاطرنشان کرد: 21 کیلومتر از راه ها دارای حفاظ شدند.

خاوری به نصب 500 متر تابلوهای اخطار و انتظامی در جاده های گیلان اشاره کرد و گفت: 30 دستگاه چراغ های پلیس در جاده های استان نصب شده است.

وی با بیان اینکه در 120 نقطه از جاده های گیلان چراغ های چشمک زن نصب شده است، یادآور شد: 10 کیلومتر روشنایی طولی در محورهای مختلف استان انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از تجهیز 25 راهدارخانه در استان خبر داد و اظهار کرد: 41 گروه راهداری با 481 نفر نیرو و 268 وسیله نقلیه در گیلان تشکیل شده و آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان