Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون گردشگری سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان گفت: استان گیلان برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد.

حمیدرضا آذرپور با اشاره به برگزاری آئین نوروزگاه و اینکه استان گیلان به عنوان 12 استانی که دارای ریشه تاریخی و فرهنگی است انتخاب شده است اظهار داشت: در تلاش هستیم امسال چند مسئله را دنبال کنیم و مردم را به آداب و رسوم آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه در تلاشیم نسل جدید با نسل گذشته پیوند خودش را حفظ کند افزود: مراسم پخت نان های محلی، کوزه شکستن، بحث نوروز خوان، اشعار مذهبی و مواردی که نوید عید را می دهند دنبال می کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گیلان تصریح کرد:  برگزاری مراسم عروس گلی در مناطق پر تردد گردشگری و لافندبازی،کشتی گیله مردی و اجرای موسیقی سنتی را در مراکز سنتی انجام می دهیم و در تلاشیم با اجرای چنین برنامه هایی مدت اقامت مسافران را در گیلان افزایش دهیم.

آذرپور با اشاره به ظرفیت اقامتی استان گیلان اظهار کرد: تلاش کردیم ظرفیت اقامتی استان را به بیش از 721 هزار نفر برسانیم که به نسبت سال گذشته 7/5 درصد افزایش داشته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به اینکه سعی کردیم در حوزه چاپ اقلام، رویکرد جدیدی را داشته باشیم گفت: تلاش کردیم مناطق گردشگری کمتر دیده شده را در بروشورهای خود بیشتر معرفی کنیم.

آذرپور با بیان اینکه در تلاشیم بهترین خدمات از نظر کمی وکیفی را به گردشگران ارائه دهیم اظهار داشت: گشت های بازرسی ما از اول اسفند اقدام به بازدید واحدهای پذیرایی، هتل، مسافرخانه و خانه کاشانه کردند و با برگزاری کلاس های آموزشی در ایام اسفند تلاش کردیم چگونگی برخورد با گردشگران و نحوه پذیرایی را به کارکنان خود آموزش دهیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد به ریاست استاندار گیلان و رئیس ستاد اجرایی خدمات  سفر تصریح کرد: مقرر شد دستگاه های خدمت رسان با انسجام بخشی و همسویی خود و ارائه خدمات سفر خوش و آرام و بی دغدغه ای را برای گردشگران فراهم کنند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان اظهار کرد: خوشبختانه نسبت به سال گذشته در همین فاصله زمانی در بحث ورودی،اقامت و اسکان گردشگران رشد چند درصدی را شاهد هستیم و مراکز اطلع رسانی ما اماده ارائه خدمات هستند.

 وی با بیان اینکه 82 ایستگاه صنایع دستی در استان آماده دریافت خدمات تولیدی هنرمندان هستند اظهار داشت: هنرمندان می توانند آثار خود را در قالب 800 غرفه که در ورودی های استان جانمایی کردیم، هم محصولات خود را تولید کنند و هم به فروش برسانند./ منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان